Český prezident Zeman privítal nový rok pokojne, stále nefajčí ani nepije alkohol

0

4.1.2022 Český prezident Miloš Zeman sa aj na Silvestra vyhol alkoholu a cigaretám. V relácii Benešovský Impuls to v pondelok povedal jeho hovorca Jiří Ovčáček, informuje spravodajský portál iDNES.cz.

Zeman podľa Ovčáčka nový rok privítal pokojne a 31. decembra sa v Lánoch nekonali žiadne bujaré oslavy.
Viac času na odpočinok
„Ani jedna cigareta, nič také. Pán prezident to veľmi dobre zvláda. Dodržiava odporúčania lekárov. Na zámku v Lánoch trávi čas pracovný aj súkromný,“ opísal hovorca pre Rádio Impuls s tým, že tamojšie prostredie umožňuje prezidentovi dobrú rekonvalescenciu po pobyte v nemocnici a zároveň zvláda plniť všetky svoje ústavné povinnosti. Hlava štátu má podľa neho v týchto dňoch konečne aj viac času na odpočinok pri dobrej knihe.

Zemanova pracovná agenda bude podľa Ovčáčka v novom roku pokojnejšia, a to aj preto, že už nemá v pláne absolvovať zahraničné cesty a so štátnikmi bude rokovať v Česku.
Rád by dohnal resty
V poslednom roku jeho prezidentskej funkcie má v pláne najmä pravidelné mesačné stretnutia s premiérom Petrom Fialom a rád by vraj dohnal aj resty, spojené s protipandemickými opatreniami či jeho zdravotnými komplikáciami.

To sa týka najmä zrušenia ceremoniálov odovzdávania štátnych vyznamenaní v uplynulých dvoch rokoch. Nový termín odložených slávností by mali stanoviť v prvom štvrťroku tohto roka.

Viac k témam: Český prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Český prezident Zeman privítal nový rok pokojne, stále nefajčí ani nepije alkohol © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -