streda, 7 decembra, 2022
5.9 C
Bratislava
ÚvodSprávyČeský prezident Zeman privítal nový rok pokojne, stále nefajčí ani nepije alkohol

Český prezident Zeman privítal nový rok pokojne, stále nefajčí ani nepije alkohol

4.1.2022 Český prezident Miloš Zeman sa aj na Silvestra vyhol alkoholu a cigaretám. V relácii Benešovský Impuls to v pondelok povedal jeho hovorca Jiří Ovčáček, informuje spravodajský portál iDNES.cz.

Zeman podľa Ovčáčka nový rok privítal pokojne a 31. decembra sa v Lánoch nekonali žiadne bujaré oslavy.
Viac času na odpočinok
„Ani jedna cigareta, nič také. Pán prezident to veľmi dobre zvláda. Dodržiava odporúčania lekárov. Na zámku v Lánoch trávi čas pracovný aj súkromný,“ opísal hovorca pre Rádio Impuls s tým, že tamojšie prostredie umožňuje prezidentovi dobrú rekonvalescenciu po pobyte v nemocnici a zároveň zvláda plniť všetky svoje ústavné povinnosti. Hlava štátu má podľa neho v týchto dňoch konečne aj viac času na odpočinok pri dobrej knihe.

Zemanova pracovná agenda bude podľa Ovčáčka v novom roku pokojnejšia, a to aj preto, že už nemá v pláne absolvovať zahraničné cesty a so štátnikmi bude rokovať v Česku.
Rád by dohnal resty
V poslednom roku jeho prezidentskej funkcie má v pláne najmä pravidelné mesačné stretnutia s premiérom Petrom Fialom a rád by vraj dohnal aj resty, spojené s protipandemickými opatreniami či jeho zdravotnými komplikáciami.

To sa týka najmä zrušenia ceremoniálov odovzdávania štátnych vyznamenaní v uplynulých dvoch rokoch. Nový termín odložených slávností by mali stanoviť v prvom štvrťroku tohto roka.

Viac k témam: Český prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Český prezident Zeman privítal nový rok pokojne, stále nefajčí ani nepije alkohol © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -