Záchranári a sestry protestovali pred parlamentom, Majerský skončil v rukách polície (foto)

0
Prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov František Majerský nastupuje do auta polície počas jeho zadržania v rámci podujatia poïakovanie záchranárov a zdravotníkov poslancom Národnej rady SR a vláde SR za všetko, čo pre nich za posledných dvoch rokov urobili. Poïakovanie sa uskutočnilo pred Národnou radou SR z dôvodu neriešenia podmienok záchranárov a neriešenia ich odlivu zo záchraniek a zo Slovenska. Bratislava, 14. december 2021.Foto: SITA/Branislav Bibel

15.12.2021 Počas protestov záchranárov a sestier pred Národnou radou SR v Bratislave polícia v utorok obmedzila na osobnej slobode dve osoby.

Podľa medializovaných informácií je jedným zo zadržaných prezident Slovenskej komory záchranárov František Majerský.

Ako v tlačovej správe informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, protestujúci boli opakovane zo strany hliadok Policajného zboru vyzývané, aby sa z dôvodu vyhláseného núdzového stavu nezhromažďovali.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest záchranárov pred parlamentom (fotografie)

„Opakované výzvy policajtov tieto osoby nerešpektovali, a nakoľko na mieste odmietli zaplatiť blokovú pokutu, budú osoby oznámené príslušnému Úradu verejného zdravotníctva,“ uzavrel Szeiff.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Protest, Záchranári, Zdravotné sestry
Zdroj: Webnoviny.sk – Záchranári a sestry protestovali pred parlamentom, Majerský skončil v rukách polície (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -