Firmy majú problémy s antigénovým testovaním, Kremský bude riešiť situáciu so zväzmi aj ministrami

0

1.12.2021 Predseda Výboru pre hospodárske záležitosti NR SR Peter Kremský (OĽANO) zvolal na stredu 1. decembra pracovné stretnutie so šéfmi zamestnávateľských zväzov, na ktoré pozval aj ministrov hospodárstva a zdravotníctva, hlavného hygienika, ako aj predsedu Združenia miest a obcí Slovenska. Informoval o tom Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽANO.
Viac o téme: Koronavírus
Podniky majú podľa Kremského ťažkosti so získaním dostatočného množstva AG-testov, zabezpečovaním kvality testovania, administrovaním pozitívnych testov, ako aj riešením daňových otázok pri preplácaní testov.

“Dnes som sa dozvedel o problémoch najmä veľkých zamestnávateľov so zavedením režimu OTP na pracoviskách. Pandémia COVID-19 prináša obrovský tlak na všetky oblasti života, pričom nie vždy sa podarí nájsť vhodné východisko. Napriek tomu som presvedčený, že tento režim a povinnosť testovať zamestnancov firmami bol zavedený nepremyslene, na poslednú chvíľu a neprimerane presúva úlohy štátu na plecia firiem. Obávam sa, že testovanie sa bude obchádzať, bude neefektívne a v skutočnosti sa minie účinkom,“ uviedol Kremský.

Spoločne sa tak pokúsia nájsť taký model testovania zamestnancov, ktorý bude fungovať, bude zvládnuteľný pre zamestnávateľov i zamestnancov a zároveň účinne zabráni šíreniu vírusu COVID-19.

Viac k témam: Antigénové testy, Koronavírus, Pandémia, Výbor NR SR pre hospodárske záležitosti, Zamestnanci, Zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Firmy majú problémy s antigénovým testovaním, Kremský bude riešiť situáciu so zväzmi aj ministrami © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu