pondelok, 28 novembra, 2022
4 C
Bratislava
ÚvodEkonomikaFirmy majú problémy s antigénovým testovaním, Kremský bude riešiť situáciu so zväzmi...

Firmy majú problémy s antigénovým testovaním, Kremský bude riešiť situáciu so zväzmi aj ministrami

1.12.2021 Predseda Výboru pre hospodárske záležitosti NR SR Peter Kremský (OĽANO) zvolal na stredu 1. decembra pracovné stretnutie so šéfmi zamestnávateľských zväzov, na ktoré pozval aj ministrov hospodárstva a zdravotníctva, hlavného hygienika, ako aj predsedu Združenia miest a obcí Slovenska. Informoval o tom Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽANO.
Viac o téme: Koronavírus
Podniky majú podľa Kremského ťažkosti so získaním dostatočného množstva AG-testov, zabezpečovaním kvality testovania, administrovaním pozitívnych testov, ako aj riešením daňových otázok pri preplácaní testov.

“Dnes som sa dozvedel o problémoch najmä veľkých zamestnávateľov so zavedením režimu OTP na pracoviskách. Pandémia COVID-19 prináša obrovský tlak na všetky oblasti života, pričom nie vždy sa podarí nájsť vhodné východisko. Napriek tomu som presvedčený, že tento režim a povinnosť testovať zamestnancov firmami bol zavedený nepremyslene, na poslednú chvíľu a neprimerane presúva úlohy štátu na plecia firiem. Obávam sa, že testovanie sa bude obchádzať, bude neefektívne a v skutočnosti sa minie účinkom,“ uviedol Kremský.

Spoločne sa tak pokúsia nájsť taký model testovania zamestnancov, ktorý bude fungovať, bude zvládnuteľný pre zamestnávateľov i zamestnancov a zároveň účinne zabráni šíreniu vírusu COVID-19.

Viac k témam: Antigénové testy, Koronavírus, Pandémia, Výbor NR SR pre hospodárske záležitosti, Zamestnanci, Zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Firmy majú problémy s antigénovým testovaním, Kremský bude riešiť situáciu so zväzmi aj ministrami © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -