sobota, 27 novembra, 2021
1.8 C
Bratislava
ÚvodEkonomikaZamestnávatelia žiadajú od štátu jasné inštrukcie a funkčné schémy pomoci

Zamestnávatelia žiadajú od štátu jasné inštrukcie a funkčné schémy pomoci

26.11.2021 Zamestnávatelia rešpektujú rozhodnutie o vyhlásení núdzového stavu, od štátu však žiadajú jasné inštrukcie o nariadenom testovaní zamestnancov a predstavenie funkčných schém pomoci na udržanie zamestnanosti a kompenzáciu strát.
Viac o téme: Koronavírus
Vo zverejnenom stanovisku to konštatuje Republiková únia zamestnávateľov (RÚZ). „Úlohou zamestnávateľov je dosahovať zisk a vytvárať pracovné miesta, preto očakávame, že štát pomôže zamestnávateľom organizačne zabezpečiť testovanie tak, aby záťaž, ktorá z toho vyplýva, bola čo najmenšia,” uviedol tajomník RÚZ Martin Hošták.
Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu
Zamestnávatelia zároveň upozorňujú, že napriek tomu, že niektoré podniky budú môcť aj od pondelka fungovať v relatívne bežnom režime, pre sektor gastra, hotelierstva, cestovného ruchu, obchodu a služieb to neplatí.

„Činnosť mnohých mikro, malých a stredných podnikov v čiernych okresoch COVID automatu je už niekoľko týždňov veľmi obmedzená, gastro prevádzky v nich mohli jedine vydávať jedlo a nápoje so sebou, mnohé z nich však už týždne nemajú ani komu vydávať. Ďalšie sprísnenie opatrení a plošné uzatvorenie „neesenciálnych“ obchodov a služieb tak bude mať na tieto prevádzky veľmi negatívne dopady,” upozornil Hošták.

Viac k témam: COVID automat, COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnávatelia žiadajú od štátu jasné inštrukcie a funkčné schémy pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 +9,152 Dnes Úmrtí 14,228 +51 Dnes Uzdravení 540,119 Infikovaných 106,039 Last updated: 27. novembra 2021 - 16:11 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img