sobota, 27 novembra, 2021
1.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyMiroslav Žbirka dostane in memoriam cenu Alexandra Dubčeka, vláda ocení aj Jána...

Miroslav Žbirka dostane in memoriam cenu Alexandra Dubčeka, vláda ocení aj Jána Kuciaka s Martinou Kušnírovou

25.11.2021 Štátnu cenu Alexandra Dubčeka pri príležitosti 100. výročia narodenia Alexandra Dubčeka udelí vláda SR in memoriam novinárovi Jánovi Kuciakovi a jeho snúbenici Martine Kušnírovej, publicistovi Eugenovi Gindlovi a spevákovi Miroslavovi Žbirkovi. Uzniesli sa na tom ministri na svojom stredajšom rokovaní.
Ocenenia tiež Martu Kubišovú
Vláda ocení aj slovenskú šľachtiteľku odrôd vína Dorotu Pospíšilovú, historika Ivana Laluhu a speváčku Martu Kubišovú.

S cenou je spojená aj finančná odmena vo výške 25-násobku priemernej mesačnej nominálnej mzdy zamestnanca v slovenskom hospodárstve zverejnenej Štatistickým úradom SR za predchádzajúci kalendárny rok, v ktorom sa predloží podnet, zaokrúhlený nahor na celé euro.
Schválili zmenu štatútu komisie
Vláda zároveň schválila návrh na zmenu Štatútu Komisie pre posudzovanie podnetov na udelenie štátnej ceny Alexandra Dubčeka.

Menilo sa zloženie komisie zo zástupcov Konfederácie športových zväzov na zástupcov Slovenského olympijského a športového výboru.

Viac k témam: Štátna cena Alexandra Dubčeka, Štátne vyznamenanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Miroslav Žbirka dostane in memoriam cenu Alexandra Dubčeka, vláda ocení aj Jána Kuciaka s Martinou Kušnírovou © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 +9,152 Dnes Úmrtí 14,228 +51 Dnes Uzdravení 540,119 Infikovaných 106,039 Last updated: 27. novembra 2021 - 19:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img