sobota, 27 novembra, 2021
0.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyMúzeum SNP prejde pod ministerstvo obrany, podľa Laššákovej sa z neho stane...

Múzeum SNP prejde pod ministerstvo obrany, podľa Laššákovej sa z neho stane len sklad zbraní

25.11.2021 Múzeum Slovenského národného povstania (SNP) sa presunie zo zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva kultúry do pôsobnosti rezortu obrany.

Vyplýva to z vládnej novely zákona o múzeách a galériách a ochrane predmetov kultúrnej hodnoty. Za schválenie novely hlasovalo 81 poslancov zo 133 prítomných.
Kvalitnejšie plnenie zákonom daných úloh
Digitalizačné centrum Múzea SNP prejde pod Slovenskú národnú galériu a slovenská národná expozícia v Štátnom múzeu Auschwitz-Birkenau v Osvienčime pod Slovenské národné múzeum.

Podľa dôvodovej správy účelom je „zabezpečiť ešte kvalitnejšie plnenie zákonom zadefinovaných úloh“, spájanie vedeckých a odborných kapacít, ako aj zvýšenie starostlivosti o vzácne veľkorozmerné zbierkové predmety Múzea SNP.
Laššáková pochybuje o dôvode presunu
Nezaradená poslankyňa Ľubica Laššáková (Hlas-SD) v rozprave vyjadrila pochybnosti o skutočnom dôvode presunu Múzea SNP pod rezort obrany. Podľa nej vďaka tomuto zákonu sa z Múzea SNP stane „len sklad zbraní“.

Poslankyňa Monika Kozelová (OĽaNO) povedala, že by tiež rada vedela, prečo by malo Múzem SNP ostať pod ministerstvom kultúry, keď „je to vojenské múzeum“.

Viac k témam: Múzeum SNP v Banskej Bystrici
Zdroj: Webnoviny.sk – Múzeum SNP prejde pod ministerstvo obrany, podľa Laššákovej sa z neho stane len sklad zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 +9,152 Dnes Úmrtí 14,228 +51 Dnes Uzdravení 540,119 Infikovaných 106,039 Last updated: 27. novembra 2021 - 15:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img