Nemecká vláda by mala vybrať na daniach v najbližších rokoch značne viac než sa prognózovalo

0

13.11.2021 Objem daní, ktoré nemecká vláda vyberie v najbližších rokoch, by mal byť podstatne vyšší, ako sa pôvodne prognózovalo. Najväčšia európska ekonomika sa totiž zotavuje z pandémie koronavírusu.

Údaje zverejnené vo štvrtok by mohli pomôcť prichádzajúcej vláde, keďže strany rokujúce o jej zostavení sa zaoberajú otázkami, ako financovať plány možnej koalície pod vedením sociálneho demokrata Olafa Scholza.
Vybrať by mali viac o 35 miliárd
Podľa aktualizovaného odhadu daňových expertov od tohto roku do roku 2025 by výber daní mal byť v priemere o viac ako 35 miliárd eur ročne vyšší, ako naznačovala predikcia v máji.

V tomto roku experti očakávajú celkový výber daní v sume 812 miliárd eur, pričom pred šiestimi mesiacmi predpokladali, že bude v objeme 773,5 miliardy eur.

Scholz sa snaží zostaviť vládu so stranou Zelení a Slobodnými demokratmi po tom, ako jeho Sociálnodemokratická strana Nemecka získala v septembrových voľbách najviac hlasov.
Slobodní odmietajú zvyšovanie daní
Jedným z hlavných problémov je to, ako financovať plány boja proti zmene klímy a modernizovať nemeckú infraštruktúru.

Na naliehanie Slobodných demokratov sa totiž potenciálni vládni partneri chystajú zaobísť bez zvýšenia daní alebo voľnejších pravidiel v oblasti verejného dlhu.

Viac k témam: Dane
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecká vláda by mala vybrať na daniach v najbližších rokoch značne viac než sa prognózovalo © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -