Pes pohrýzol chlapca v Mlynčekoch, jeho majiteľovi hrozí niekoľko rokov za mrežami

0

6.11.2021 Päť rokov za mrežami hrozí mužovi z obce Mlynčeky (okr. Kežmarok), ktorý čelí obvineniu z trestného činu ublíženia na zdraví. Ešte v novembri minulého roka dovolil svojmu maloletému synovi, aby viedol ich psa. Urobil tak napriek tomu, že jeho syn nebol fyzicky ani psychicky spôsobilý či schopný ovládať psa samostatne, bez dozoru.

Chlapec viedol nemeckého ovčiaka bez vôdzky, bez náhubku a mimo chovného priestoru. Počas vychádzky mu utiekol a pohrýzol iného 14-ročného chlapca z Mlynčekov. Ten musel v dôsledku zranení podstúpiť operačný zákrok aj následnú niekoľkomesačnú rehabilitáciu.

Ako v piatok informovala hovorkyňa prešovskej krajskej polície Jana Ligdayová, pes útočil na ľudí už aj v minulosti, o čom jeho majiteľ vedel. Svojím nezodpovedným konaním tak podľa polície porušil minimálne povinnosť uloženú mu zákonom, ktorý stanovuje podmienky držania psov.

Viac k témam: pohrýznutie od psa, Ublíženie na zdraví, Útok psa
Zdroj: Webnoviny.sk – Pes pohrýzol chlapca v Mlynčekoch, jeho majiteľovi hrozí niekoľko rokov za mrežami © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -