štvrtok, 9 decembra, 2021
0.9 C
Bratislava
ÚvodSprávyHolandská vláda by mala konať rýchlejšie a plniť tak klimatické ciele, tvrdí...

Holandská vláda by mala konať rýchlejšie a plniť tak klimatické ciele, tvrdí správa nezávislého poradného orgánu

30.10.2021 Holandská vláda musí urýchlene podniknúť ďalšie kroky na obmedzenie emisií skleníkových plynov. Vo štvrtok to uviedol nezávislý poradný orgán a upozornil, že klimatické ciele stanovené holandskou vládou sú v súčasnosti „v nedohľadne“.
Správa k vládnej politike
Správa týkajúca sa vládnej politiky bola zverejnená iba niekoľko dní pred začiatkom klimatickej konferencie Organizácie Spojených národov (OSN), ktorá sa v škótskom Glasgowe začne 31. októbra.

Mnohí vedci a aktivisti považujú túto konferenciu za poslednú príležitosť prijať záväzky v oblasti znižovania emisií uhlíka, ktoré by mohli udržať globálne otepľovanie v rámci zvládnuteľných limitov.
Neplnenie klimatických cieľov
„Povaha a rozsah klimatickej krízy si vyžadujú okamžité opatrenia. Klimatická kríza nie je niečo v budúcnosti. Už je v plnom prúde,“ uvádza sa v správe.

Podľa inej správy, ktorú vypracovala holandská agentúra pre hodnotenie životného prostredia, emisie skleníkových plynov v Holandsku by sa v roku 2030 mali znížiť o 38 % až 48 % v porovnaní s úrovňami z roku 1990. To by znamenalo nesplnenie vládneho cieľa v podobe 49 %.

Holandská pobočka Greenpeace uviedla, že pod neplnenie klimatických cieľov sa v krajine podpisuje hlavne pokračujúca prevádzka uhoľných elektrární, fungovanie veľkých letísk a množstvo dobytka na farmách.

Viac k témam: Emisie, Globálne otepľovanie, Skleníkové plyny, Uhlíkové emisie
Zdroj: Webnoviny.sk – Holandská vláda by mala konať rýchlejšie a plniť tak klimatické ciele, tvrdí správa nezávislého poradného orgánu © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 +9,425 Dnes Úmrtí 15,095 +91 Dnes Uzdravení 616,734 Infikovaných 117,140 Last updated: 9. decembra 2021 - 02:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img