nedeľa, 28 novembra, 2021
3.8 C
Bratislava
ÚvodEkonomikaOdškodňovací zákon si prehadzujú Matovičove a Sulíkove ministerstvá, podľa Hegera možno nebude...

Odškodňovací zákon si prehadzujú Matovičove a Sulíkove ministerstvá, podľa Hegera možno nebude ani potrebný

29.10.2021
aktualizované 27. októbra 2021, 20:55

Ministerstvá si znova prehadzujú „čierneho Petra“ v otázke odškodňovacieho zákona, ktorý by mal podnikateľom aspoň čiastočne riešiť problémy s koronakrízou.

Ministerstvo hospodárstva tvrdí, že odškodňovací zákon je v rukách ministerstva financií, rezort financií zase tvrdí opak. Ako povedal na tlačovej besede minister financií Igor Matovič, ministerstvo hospodárstva by nemalo zmysel, ak by sa nestaralo o podnikateľov.
Matovič to necháva na Sulíkov rezort
„Tohto čierneho Petra nechávam ministerstvu hospodárstva. Neregistrujem žiadny návrh pri rokovaní o rozpočte na odškodňovanie podnikateľov z ministerstva hospodárstva. Je to ich úloha, ich kompetencia. Ak by sa jej chceli vzdať, tak ministerstvo financií si to rado prevezme, ale potom si dávame otázku, načo by nám bolo ministerstvo hospodárstva. To nie je zbavovanie sa zodpovednosti, kompetenčný zákon jednoznačne hovorí, kto má túto otázku na starosti,“ povedal Matovič.

Tri návrhy zákona už Matovič odmietol
Minister hospodárstva Richard Sulík na stredajšej tlačovej besede uviedol, že pripravil tri návrhy odškodňovacieho zákona pre podnikateľov. Ani s jedným však neuspel a nakoniec si mal celé odškodňovanie podnikateľov v koronakríze prevziať pod svoje krídla Igor Matovič.

„Trikrát som predložil návrh univerzálneho odškodňovacieho zákona na vládu, trikrát bol Igorom Matovičom odmietnutý. Bolo mi oznámené, že odškodňovanie si berie na starosť on. Neviem, čo viacej mám k tomu dodať. Ak sa to má zmeniť, ak to máme urobiť my, tak my to, samozrejme, bez problémov spravíme. Som pripravený priniesť univerzálny odškodňovací zákon na vládu po štvrtýkrát. Ale doteraz bola vždy tá odpoveď, že nie, že to bude robiť ministerstvo financií,“ povedal Sulík.
Podľa Hegera treba vychádzať z dát
Odškodňovací zákon, ktorý by mal aspoň čiastočne riešiť problémy podnikov v koronakríze, podľa premiéra možno ani nebude potrebné prijať.

„V prvom rade potrebujeme vidieť ten rozsah. Veď ste počuli Igora Matoviča ako povedal, že dáta jasne ukázali, že vláda svojou bezprecedentnou pomocou jednoznačne podržala ekonomiku. Preto rozdiel medzi ziskami v roku 2020 a 2019 bol iba jedno promile. Čím je jasne ukázané, že napriek krízovému roku firmy netratili. Čiže, prosím, vychádzajme z dát. Vždy sa treba opierať o kvalitné dáta a na základe nich robiť rozhodnutia,“ povedal v parlamente Eduard Heger.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Finančná pomoc, Koronakríza, Odškodňovací zákon, Podnikatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Odškodňovací zákon si prehadzujú Matovičove a Sulíkove ministerstvá, podľa Hegera možno nebude ani potrebný © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 07:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img