štvrtok, 9 decembra, 2021
0.9 C
Bratislava
ÚvodSprávyŠtát preplatí samosprávam náklady na riešenie mimoriadnych situácií, čelili následkom požiarov či...

Štát preplatí samosprávam náklady na riešenie mimoriadnych situácií, čelili následkom požiarov či víchrice

28.10.2021 Náklady, ktoré si vyúčtovali samosprávy v súvislosti s riešením mimoriadnych situácií prevažne za obdobie rokov 2020 až 2021, predstavujú 71 394 eur.

Vyplýva to z Návrhu na úhradu výdavkov súvisiacich so záchrannými prácami počas mimoriadnej situácie v územnej pôsobnosti okresných úradov Bardejov, Poprad, Revúca, Spišská Nová Ves, Trebišov a Vranov nad Topľou, ktorý v stredu schválila vláda.
Financie potrebujú viaceré samosprávy
Podľa dokumentu z dielne rezortu vnútra sa finančné prostriedky majú uvoľniť z kapitoly Všeobecná pokladničná správa do rozpočtovej kapitoly ministerstva. Následne sa zabezpečí ich presun do rozpočtov dotknutých subjektov.

Konkrétne si finančné náklady vyžiadalo riešenie havarijného stavu mosta vo Svite v okrese Poprad, následkov požiarov v Bardejove, Poprade a obci Žehra v okrese Spišská Nová Ves, snehovej kalamity v Trebišove alebo svahovej deformácie v Kvakovciach v okrese Vranov nad Topľou. Náklady si vyžiadalo aj riešenie následkov víchrice v obci Gemerská ves v okrese Revúca.
Mimoriadna situácia v Svite trvala dlhšie
S výnimkou Svitu, kde mimoriadna situácia pre stav mosta trvala od októbra 2019 do júna tohto roku, sa udalosti vyžadujúce si vyhlásenie mimoriadnej situácie odohrali v rokoch 2020 a 2021.

„Opodstatnenosť predloženej požiadavky bola verifikovaná okresnými úradmi podľa zákona o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov a vyhlášky Ministerstva vnútra SR, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o výdavkoch na civilnú ochranu obyvateľstva z prostriedkov štátneho rozpočtu,” dodal rezort vnútra.

Viac k témam: Mimoriadna situácia, náklady
Zdroj: Webnoviny.sk – Štát preplatí samosprávam náklady na riešenie mimoriadnych situácií, čelili následkom požiarov či víchrice © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 Úmrtí 15,095 Uzdravení 616,643 Infikovaných 117,231 Last updated: 9. decembra 2021 - 03:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img