nedeľa, 28 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyIvermektín vám pri COVID-19 nepomôže, lieči sa ním svrab. Polícia upozorňuje na...

Ivermektín vám pri COVID-19 nepomôže, lieči sa ním svrab. Polícia upozorňuje na Rostasa, ktorému uverili tisíce ľudí

26.10.2021 Liek Ivermektín nie je určený na liečbu ochorenia COVID-19, ale svrabu. Informovala o tom polícia vo svojom profile na sociálnej sieti Hoaxy a podvody – Polícia SR. Upozornila na užívateľský profil Tibor Eliot Rostas, ktorý informoval, že Ivermektín dostal zelenú.

„V návale radosti však zabudol spomenúť, že tento liek nebol schválený na liečbu Covid-19. Namiesto toho si ponadával na farma firmy, vedcov a zapredaných lekárov. Jeho status zdieľa viac ako 9 400 ľudí,“ uviedla polícia.

Liek Ivermectin Exeltis 3 mg tablety bol skutočne prednedávnom na Slovensku registrovaný. Balenie 10 tabliet je dostupné na lekársky predpis v nemocniciach aj lekárňach.

Polícia priblížila, že liek Ivermectin Exeltis bol schválený na terapiu troch ochorení, a to črevnej infekcie spôsobené červom (háďatko črevné), ďalej na infekcie krvi nazývanej mikrofilarémia, ktorú spôsobuje červ (vlasovec miazgový) a ak lekár diagnostikoval svrab (kožný roztoč pod kožou). V príbalovom letáku k lieku sa slovo COVID-19 nenachádza.

Polícia pripomína, že Ivermektín nie je zázračný liek. „Všetky vedecké štúdie, ktoré poukazujú na účinnosť lieku Ivermektín proti covidu, obsahujú vážne chyby alebo vykazujú známky manipulácie s dátami. Uviedol to server BBC s odkazom na zistenie štyroch nezávislých vedcov. Tí posudzovali všetky dostupné štúdie, v ktorých bol liek testovaný na ľuďoch nakazených koronavírusom. Rešpektované klinické testy zaoberajúce sa účinnosťou lieku potom podľa nich dospeli k záveru, že liek nemá vplyv na zdravotný stav pacientov s covidom,“ upozornila polícia a dodala, že najlepším liekom v tejto chvíli zostáva prevencia vo forme vakcíny.

Viac k témam: COVID-19, Dezinformácie, Hoax, Ivermektín, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Ivermektín vám pri COVID-19 nepomôže, lieči sa ním svrab. Polícia upozorňuje na Rostasa, ktorému uverili tisíce ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 05:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img