nedeľa, 28 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyTradičný Vianočný jarmok v Poprade bude, ale mesto ešte netuší, v akej...

Tradičný Vianočný jarmok v Poprade bude, ale mesto ešte netuší, v akej podobe

26.10.2021 Tradičný trojdňový Vianočný jarmok v Poprade určite bude, naplánovaný je na 15. až 18. decembra. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa mesta Jarka Hlaváčová.
Mesto situáciu monitoruje
Podľa jej slov je však predčasné hovoriť o jeho konkrétnej podobe, keďže všetko bude závisieť od vývoja pandémie a s tým súvisiacich obmedzení pre organizovanie hromadných podujatí tohto typu. Popradský okres sa má totiž od pondelka 25. októbra zaradiť medzi bordové.

Súčasťou jarmoku v minulosti boli nielen remeselné a predajné stánky, ale aj bohatý sprievodný kultúrny program. Vlani sa však jarmok pre pandémiu nekonal. Podľa hovorkyne mesto zatiaľ denne situáciu v súvislosti s pandémiou monitoruje.
Pravidelne jedna z najkrajších výzdob
„Podmienky, v akých sa bude realizovať tohoročný popradský Vianočný jarmok, ako aj informácie o vianočnej výzdobe, oznámime verejnosti a médiám všetkými dostupnými prostriedkami včas,“ dodala hovorkyňa k otázke, kedy sa v meste rozsvieti vianočná výzdoba a či budú jej súčasťou aj nové prvky.

Každoročne býva práve popradská výzdoba zaraďovaná medzi najkrajšie na Slovensku. Výraznou obnovou prešla v roku 2019, samospráva do nej investovala 83-tisíc eur.

Viac k témam: Vianoce, Vianočné trhy, vianočný jarmok
Zdroj: Webnoviny.sk – Tradičný Vianočný jarmok v Poprade bude, ale mesto ešte netuší, v akej podobe © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 04:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img