nedeľa, 28 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyPápežovi sa nepáči vracanie migrantov do Líbye, detenčné centrá prirovnáva ku koncentračným...

Pápežovi sa nepáči vracanie migrantov do Líbye, detenčné centrá prirovnáva ku koncentračným táborom

26.10.2021 Pápež František v nedeľu vyzval na ukončenie praxe vracania migrantov zachránených v mori naspäť do Líbye a iných krajín, ktoré nie sú bezpečné a v ktorých migranti znášajú „nehumánne násilie”.

Hlava katolíckej cirkvi vyzvala medzinárodné spoločenstvo, aby našlo konkrétne spôsoby zvládania migračných tokov v Stredozemnom mori.
Koncentračné tábory
„Vyjadrujem svoju blízkosť tisícom migrantov, utečencov a iných ľudí, ktorí potrebujú ochranu,” povedal pápež František v príhovore na Námestí svätého Petra. „Tak veľa týchto mužov, žien a detí sú terčom nehumánneho násilia,” dodal.

„Preto opäť žiadam medzinárodné spoločenstvo, aby dodržalo sľuby, že bude hľadať spoločné riešenia, ktoré budú konkrétne a trvalé pri zvládaní migračných prúdov v Líbyi a celom Stredomorí,” uviedol. Pápež zároveň povedal, že detenčné centrá v Líbyi „sú ozajstnými koncentračnými tábormi”.
Chýbajú potraviny a mučenie je bežné
Taliansko a Malta sú terčom kritiky zo strany obhajcov ľudských práv preto, že nechávajú migrantov v preplnených záchranárskych člnoch, kým im pridelia bezpečný prístav.

Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov a organizácie na ochranu ľudských práv dlhodobo odsudzujú podmienky v detenčných centrách pre migrantov v Líbyi a tvrdia, že sa v nich vyskytuje bitie, znásilňovanie, mučenie a nedostatok potravín.

Viac k témam: Koncentračný tábor, Líbya, Utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápežovi sa nepáči vracanie migrantov do Líbye, detenčné centrá prirovnáva ku koncentračným táborom © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 06:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img