sobota, 27 novembra, 2021
1.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyHeger má svoju hranicu, za ktorou už nebude akceptovať postoje Kollára a...

Heger má svoju hranicu, za ktorou už nebude akceptovať postoje Kollára a Sme rodina

25.10.2021 Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) má určitú hranicu, za ktorou už nebude akceptovať postoje hnutia Sme rodina. Povedal to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár aktuálne nepodporuje tri veľké reformy vlády – reformu nemocníc, súdnej mapy a národných parkov.
Reformy odstraňujú nefunkčné mechanizmy
Heger bližšie neprezradil, v akom prípade by už neakceptoval správanie koaličného partnera, nepodporenie reforiem by však považoval za „červenú čiaru“. Sme rodina by si však podľa neho malo uvedomiť, že reformy odstraňujú nefunkčné mechanizmy v štáte.

„Reformy chce 70 percent ľudí, pretože odstraňujú to, čo v štáte nefunguje. Predpokladám, že každý z nás chce, aby sme mali funkčný štát. Nereformy spôsobia omnoho väčšiu škodu. Tam, kde nereformy spôsobia škodu, reformy posunú Slovensko dopredu,“ povedal Heger.
S hnutím Sme rodina bude rokovať
Podľa premiéra Sme rodina hlasovalo za programové vyhlásenie vlády, ktoré jasne pomenovalo reformy, ktoré chce vláda uskutočniť. Premiér plánuje s hnutím Sme rodina viesť rokovania, na ktorých sa chce s jeho členmi baviť o ich podpore.

Ak by sa však hnutie rozhodlo napokon reformy nepodporiť, bol by to podľa neho „výsmech do tváre občanom“. Zároveň by si nevedel predstaviť ďalšie fungovanie so Sme rodina.

Viac k témam: Reforma zdravotníctva, Reformy, Súdna mapa
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger má svoju hranicu, za ktorou už nebude akceptovať postoje Kollára a Sme rodina © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 +9,152 Dnes Úmrtí 14,228 +51 Dnes Uzdravení 540,119 Infikovaných 106,039 Last updated: 27. novembra 2021 - 18:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img