nedeľa, 28 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyBritská kráľovná Alžbeta II. strávila noc v nemocnici, podľa paláca zostáva v...

Britská kráľovná Alžbeta II. strávila noc v nemocnici, podľa paláca zostáva v dobrej nálade

23.10.2021 Britská kráľovná Alžbeta II. tento týždeň strávila noc v nemocnici. Buckinghamský palác vo štvrtok informoval, že 95-ročná panovníčka v stredu išla do Nemocnice kráľa Eduarda VII. v Londýne na „predbežné vyšetrenia“ .

Do štvrtka poludnia sa vrátila na hrad vo Windsore, kde žije od začiatku pandémie ochorenia COVID-19. Kráľovná podľa paláca zostáva „v dobrej nálade“.
Odporúčania lekárov
V stredu kráľovná zrušila plánovanú cestu do Severného Írska pri príležitosti 100. výročia jeho vzniku. Podľa paláca zdráhavo prijala odporúčania lekárov, aby niekoľko dní oddychovala. Rozhodnutie by nemalo súvisieť s COVID-19.
Viac o téme: Koronavírus
Hospitalizáciu palác potvrdil po tom, čo o nej informoval denník The Sun.
Kráčala s vychádzkovou palicou
Pred niekoľkými dňami sa kráľovná zúčastnila na verejnom podujatí vo Westminsterskom opátstve pri príležitosti storočnice charity ozbrojených síl Royal British Legion, pričom kráčala s vychádzkovou palicou.

S vychádzkovou palicou ju vyfotografovali aj v roku 2003, čo bolo krátko po tom, ako podstúpila operáciu kolena.
Nabitý program
Kráľovná Alžbeta II. je najstaršia a najdlhšie vládnuca britská panovníčka. Na budúci rok by mala osláviť platinové jubileum – 70 rokov na tróne.

Stále si udržiava program nabitý kráľovskými povinnosťami a aj v utorok mala audiencie s diplomatmi a hostila recepciu vo Windsore pre svetových podnikateľských lídrov. O menej ako dva týždne by mala hostiť svetových lídrov na klimatickom samite Organizácie Spojených národov v škótskom Glasgowe.

Viac k témam: COVID-19, Hospitalizácia, Koronavírus, Nemocnica
Zdroj: Webnoviny.sk – Britská kráľovná Alžbeta II. strávila noc v nemocnici, podľa paláca zostáva v dobrej nálade © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 06:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img