sobota, 27 novembra, 2021
0.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyCOVID automat a opatrenia sa na Dušičky nesprísnia, ale konzílium odborníkov má...

COVID automat a opatrenia sa na Dušičky nesprísnia, ale konzílium odborníkov má pre ľudí päť rád

22.10.2021
aktualizované 21. októbra 15:59

Protipandemické opatrenia sa na sviatky sprísňovať nebudú. Jednotlivé okresy Slovenska sa budú naďalej riadiť podľa aktuálneho nastavenia COVID automatu.
Cestovanie dôkladne zvážte
Informovala o tom hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre primárnu pediatriu Elena Prokopová v rámci tlačovej besedy po rokovaní konzília odborníkov.
Viac o téme: Koronavírus
Konzílium však prosí ľudí, aby cestovanie na sviatok Všetkých svätých dobre zvážili, a to najmä v bordových a čiernych okresoch.
Päť rád odborníkov na Dušičky
Odborníci majú obyvateľov Slovenska aj päť rád, ktorými by sa mali v záujme ochrany pred nakazením sa koronavírusovou infekciou mali riadiť. Prvá rada znie, aby si ľudia počas predĺženého víkendu našli čas na pobyt v prírode a zostávali iba v kruhu najbližšej rodiny.

Odborníci ďalej odporúčajú cestovať do čierneho a bordového okresu len v nevyhnutných prípadoch. V prípade, že niekto cestovať musí, mal by preferovať individuálnu dopravu a dodržiavať základné preventívne opatrenia R-O-R. Konkrétne sa tým myslí nosenie rúška alebo respirátora, zachovanie odstupu od ľudí mimo blízkych a dodržiavať hygienu rúk.

Konzílium ďalej radí, aby sa stretnutia so širšou rodinou či priateľmi odložili na obdobie s priaznivejšou epidemiologickou situáciou. Zvlášť rizikové sú stretnutia s osobami, ktorým hrozí ťažký priebeh ochorenia COVID-19, a to najmä ak nie sú zaočkované. Myslia sa tým starší ľudia, ľudia s chronickými ochoreniami a ľudia s oslabenou imunitou.

Piata a posledná rada sa týka miest s vysokou koncentráciou ľudí, ktorým by sme sa mali vyhýbať. Ide najmä o nákupné centrá, prostriedky hromadnej dopravy, hromadné podujatia a stretnutia vrátane návštevy hrobov počas soboty a nedele, kde sa z dôvodu očakávaného náporu zvyšuje riziko nakazenia.

Viac k témam: COVID automat, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – COVID automat a opatrenia sa na Dušičky nesprísnia, ale konzílium odborníkov má pre ľudí päť rád © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 +9,152 Dnes Úmrtí 14,228 +51 Dnes Uzdravení 540,119 Infikovaných 106,039 Last updated: 27. novembra 2021 - 15:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img