nedeľa, 28 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyO obvinenej Jankovskej v kauze Fatima bude rozhodovať Okresný súd Trnava

O obvinenej Jankovskej v kauze Fatima bude rozhodovať Okresný súd Trnava

22.10.2021
aktualizované 21. októbra 16:18

O obvinenej bývalej štátnej tajomníčke Monike Jankovskej v kauze Fatima nebude rozhodovať Okresný súd Trenčín, ale Okresný súd Trnava. Rozhodol o tom Najvyšší súd SR  29. septembra (NS SR). Obžalobu na tri obvinené osoby podal na Okresný súd Trenčín 18. augusta prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR.
Najvyšší súd sa stotožňuje s prokurátorom
Spis už sa nachádza na Okresnom súde Trnava. Informoval o tom hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.

„Najvyšší súd SR ako súd príslušný preskúmal návrh prokurátora na odňatie veci a jej prikázanie inému okresnému súdu, ako aj predložený spisový materiál a dospel k záveru, že v prejednávanej veci je daný dôležitý dôvod na odňatie trestnej veci Okresnému súdu Trenčín a jej prikázanie Okresnému súdu Trnava. Najvyšší súd sa stotožňuje s dôvodmi, ktoré prokurátor uviedol vo svojom návrhu na odňatie trestnej veci obvinenej a spol. vedenej na Okresnom súde Trenčín,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová.
Zadržaná v rámci akcie Búrka
Dôvodom na odňatie prejednávanej trestnej veci sú skutočnosti, ktoré by mohli vyvolávať pochybnosti o nezaujatosti sudcov Okresného súdu Trenčín.

„Navonok pre objektívneho nezaujatého pozorovateľa sa už rozhodovanie sudcov Okresného súdu Trenčín za takýchto podmienok nemusí javiť ako nestranné a objektívne, v čom Najvyšší súd SR vzhliadol dôležitý dôvod pre odňatie veci inak vecne a miestne príslušnému súdu a jej prikázanie inému súdu rovnakého druhu a stupňa,“ uzavrela Važanová.

Jankovskú a bývalého sudcu Richarda Molnára zadržali v marci 2020 v rámci akcie Búrka, ktorá bola zameraná na korupčnú trestnú činnosť sudcov. Jankovskú po prepustení z väzby Špecializovaným trestným súdom vzal do väzby Krajský súd v Trnave.

Dôvodom je kauza známa ako Fatima. Podľa obvinenia Jankovská pomohla v minulosti získať členovi skupiny sýkorovci Petrovi Čongrádymu nehnuteľnosť v Trenčíne za úplatok tri milióny slovenských korún.

Viac k témam: Akcia Búrka, Kauza Fatima, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – O obvinenej Jankovskej v kauze Fatima bude rozhodovať Okresný súd Trnava © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 06:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img