štvrtok, 9 decembra, 2021
0.9 C
Bratislava
ÚvodSprávyCestujete do Mexika? Pri vstupe do krajiny sa nevyžaduje test ani podstúpenie...

Cestujete do Mexika? Pri vstupe do krajiny sa nevyžaduje test ani podstúpenie karantény

21.10.2021 Pri vstupe do Mexika sa nevyžaduje negatívny test na ochorenie COVID-19 ani karanténa po príchode do krajiny.
Viac o téme: Koronavírus
Mexiko tiež začalo prijímať štandardné komerčné lety z Európy. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke
Informácie od dopravcov
Rezort upozorňuje, že negatívny test či očkovanie však môžu od cestujúcich žiadať letecké spoločnosti. Odporúča preto, aby si cestujúca verejnosť u dopravcov zistila aktuálne podmienky nástupu do lietadla či iných dopravných prostriedkov smerujúcich do krajiny.

„V Mexiku sú výrazne sprísnené hraničné kontroly a de facto migračné úrady odmietajú vpustiť cudzích štátnych občanov do krajiny za účelom turizmu, ak cudzinec nevie dokladovať potvrdenú rezerváciu v hoteli na celý pobyt, zdravotné poistenie a spiatočnú letenku,“ upozorňuje MZVEZ SR.
Odporúča sa necestovať
Rezort diplomacie upozorňuje, že zastupiteľský úrad SR nemá právomoc ovplyvniť rozhodnutie mexického migračného úradníka povoliť alebo zamietnuť vstup na svoje územie.

„V kontexte vyššie uvedených skutočností Veľvyslanectvo SR neodporúča slovenským občanom v súčasnosti cestovať do Mexika. Zároveň upozorňujeme, že stále platí odporúčanie Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR necestovať,“ uvádza MZVEZ SR.

Viac k témam: Cestovanie covid-19, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Cestujete do Mexika? Pri vstupe do krajiny sa nevyžaduje test ani podstúpenie karantény © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 Úmrtí 15,095 Uzdravení 616,643 Infikovaných 117,231 Last updated: 9. decembra 2021 - 03:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img