nedeľa, 28 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyZáborskej zákon o interrupciách vyženie do sveta ďalších mladých, situáciu s napätím...

Záborskej zákon o interrupciách vyženie do sveta ďalších mladých, situáciu s napätím sledujú aj Slováci v zahraničí

21.10.2021 Predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí (ÚSŽZ) Milan Ján Pilip so znepokojením sleduje napätú situáciu v spoločnosti, ktorá sa netýka len očkovania, ale aj presadzovania zákonov, ktoré sprísňujú interrupcie aj napriek názorom odborníkov.

Prekáža mu tiež obmedzovanie práv LGBTI komunity. Úrad o tom informoval v tlačovej správe.

„Slovenská spoločnosť sa polarizuje. Neprispieva k tomu ani iniciatíva niektorých poslancov, ktorí pravidelne a za každú cenu predkladajú zákony, ktoré našu krajinu vracajú do stredoveku. Vnímame túto problematiku veľmi citlivo, pretože aj tieto témy prispievajú k dôvodom, pre ktoré sa mnohí ľudia rozhodujú opustiť Slovensko,“ povedal Pilip.

Predseda úradu varuje, že táto spoločenská situácia nepraje odlišnosti a iným názorom. Dodáva, že ľudia z LGBTI komunity sú vystavovaní nielen slovným atakom. „Apelujem na verejnosť, kompetentných a zákonodarcov, aby svojimi krokmi neprispievali k odchodu najmä mladých ľudí zo Slovenska,“ uzavrel Pilip.

Viac k témam: LGBTI, Zákon o interupciách
Zdroj: Webnoviny.sk – Záborskej zákon o interrupciách vyženie do sveta ďalších mladých, situáciu s napätím sledujú aj Slováci v zahraničí © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 06:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img