nedeľa, 28 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyPovyšovanie vojakov v zálohe sa zmení, funkcionár bez náležitého zdôvodnenia lepšiu hodnosť...

Povyšovanie vojakov v zálohe sa zmení, funkcionár bez náležitého zdôvodnenia lepšiu hodnosť nezíska

20.10.2021 Povyšovanie vojakov v zálohe sa zmení. Nemala by sa opakovať situácia, keď v minulosti boli bezdôvodne do vojenských hodností povýšení politici s tým, že preskočili aj niekoľko hodností.

Parlament schválil novelu zákona o brannej povinnosti, ktorá upravuje povyšovanie do vojenskej hodnosti vojaka v zálohe a vymenúvanie do vojenskej hodnosti alebo povyšovanie do vojenskej hodnosti profesionálneho vojaka vo výslužbe a vojnového veterána. Za prijatie novely hlasovalo 109 poslancov zo 137 prítomných.

„Na základe poznatkov z aplikačnej praxe, keď boli verejní funkcionári vymenovaní alebo povýšení bez náležitého zdôvodnenia alebo v súvislosti s výkonom ich verejnej funkcie aj o niekoľko hodností, a v snahe zabrániť takémuto konaniu v budúcnosti, sa navrhuje, aby takto oceňovaný vojak vo výslužbe alebo vojnový veterán nebol verejný funkcionár,“ konštatuje sa v dôvodovej správe návrhu zákona

Viac k témam: Národná rada SR, Vojaci, Vojenská hodnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Povyšovanie vojakov v zálohe sa zmení, funkcionár bez náležitého zdôvodnenia lepšiu hodnosť nezíska © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 06:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img