štvrtok, 9 decembra, 2021
0.9 C
Bratislava
ÚvodSprávyPoslanci budú riešiť aj Záborskej pomoc tehotným ženám, novelu „Lex Zuzana“ a...

Poslanci budú riešiť aj Záborskej pomoc tehotným ženám, novelu „Lex Zuzana“ a podporu pre Csemadok

20.10.2021 Na poslancov parlamentu čaká 86 bodov programu riadnej 48. schôdze Národnej rady SR (NR SR), ktorá sa začína v utorok o 13:00.

Poslanci sa budú zaoberať návrhom zákona o pomoci tehotným ženám, ktorý predložili viacerí vládni poslanci na čele s Annou Záborskou (klub OĽaNO).

Zákon na minulej schôdzi posunulo do druhého čítania 75 poslancov, teda polovica zo všetkých členov zákonodarného zboru.
Finančná podpora pre Csemadok
Poslanci by mali rozhodnúť aj o návrhu poslanca Györgya Gyimesiho (OĽaNO), ktorý žiada prijať novelu zákona o používaní jazykov národnostných menšín.

Poslanec v nej presadzuje, aby obce mali možnosť použiť šípové smerníky s názvom vyznačených cieľov v štátnom jazyku aj v jazyku národnostnej menšiny. Slúžiť to má na navádzanie účastníkov cestnej premávky.

Poslanec Gyimesi predložil do prvého čítania tiež zákon o finančnej podpore pre Maďarský spoločenský a kultúrny zväz na Slovensku – Csemadok. Z rozpočtovej kapitoly ministerstva kultúry by Csemadok dostával príspevok 300-tisíc eur. Išlo by o sumu, ktorá by bola každý rok právne garantovaná.
Novela „Lex Zuzana”
Na programe rokovania parlamentu je okrem iného novela zákona o niektorých mimoriadnych opareniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19.

Novela je známa aj ako „Lex Zuzana“. Ide o prípad, keď súťažiaca v očkovacej lotérii nestihla včas povedať heslo pre oneskorenie signálu cez internet. Novela má umožniť, aby súťažiacej mohla byť vyplatená výhra 400-tisíc eur.

V návrhu zákona sa tiež predlžuje možnosť získania sprostredkovateľského bonusu do konca tohto roka. Zákon sa mal prerokovať v zrýchlenom režime ešte na septembrovej schôdzi, poslanecké plénum ho však odmietlo zaradiť do programu.

Viac k témam: Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci budú riešiť aj Záborskej pomoc tehotným ženám, novelu „Lex Zuzana“ a podporu pre Csemadok © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 +9,425 Dnes Úmrtí 15,095 +91 Dnes Uzdravení 616,734 Infikovaných 117,140 Last updated: 9. decembra 2021 - 01:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img