štvrtok, 9 decembra, 2021
0.9 C
Bratislava
ÚvodSprávySúd neprijal obžalobu na Jozefa, známeho z prípadu vraždy právnika Valka

Súd neprijal obžalobu na Jozefa, známeho z prípadu vraždy právnika Valka

20.10.2021 Špecializovaný trestný súd (ŠTS) neprijal obžalobu na Jozefa Radiča, známeho z prípadu vraždy právnika Ernesta Valka v kauze úkladnej vraždy komplica Antona Hupku. Ako ďalej informoval portál noviny.sk, podľa stanoviska súdu nejde v tomto prípade o úkladnú vraždu. Vecou by sa mal preto zaoberať Okresný súd Bratislava I.

„Súd sa po preskúmaní dôkazov nielenže rozhodol žalobu odstúpiť preto, že podľa jeho názoru nejde o úkladnú vraždu, ale aj preto, že z prezentovaných dôkazov prokurátora nevyplývajú ani dôvody, z čoho by mal mať obvinený Radič obavy, pre ktoré musel naplánovať vraždu svojho komplica a kamaráta,” uvádza portál.

Podľa obžaloby Radič vylákal kamaráta na stretnutie do lesa, kde ho mal následne zastreliť a zakopať do ilegálneho hrobu. „Podľa Radiča sa ale v lese stala nehoda a nie vražda. Keď išli cez kroviny, zrejme sa kohútik zbrane zachytil o konár a tak došlo k výstrelu,” píše spomínaný portál, ktorý tiež doplnil, že Hupka sa spolu s Radičom podieľal na vykrádaní bánk.

Viac k témam: Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd neprijal obžalobu na Jozefa, známeho z prípadu vraždy právnika Valka © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 +9,425 Dnes Úmrtí 15,095 +91 Dnes Uzdravení 616,734 Infikovaných 117,140 Last updated: 9. decembra 2021 - 02:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img