nedeľa, 28 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyTisíce ľudí protestovali vo Varšave proti vracaniu migrantov prichádzajúcich do Poľska z...

Tisíce ľudí protestovali vo Varšave proti vracaniu migrantov prichádzajúcich do Poľska z Bieloruska

19.10.2021 Tisíce ľudí v nedeľu demonštrovali vo Varšave, aby vyjadrili solidaritu s migrantmi a uchádzačmi o azyl na poľsko-bieloruských hraniciach, ktorých poľské úrady vracajú na bieloruské územie.

Na pochode pod názvom „Stop mučeniu na hraniciach” demonštranti obvinili poľské úrady z krutého správania sa.

Poľská vláda pri hraniciach s Bieloruskom vyhlásila mimoriadnu situáciu, čo znamená, že humanitárni pracovníci tam nemôžu prísť poskytovať pomoc migrantom.

U mnohých Poliakov vyvolali súcit zábery rodín s malými deťmi, ktoré sa dostali do Poľska, ale vrátili ich naspäť za hranice s Bieloruskom.

Približne dva mesiace sa snaží do Poľska z Bieloruska nelegálne prichádzať veľký počet migrantov z Blízkeho východu a Afriky. Poľské úrady obviňujú Bielorusko a Rusko z povzbudzovania tejto migrácie, aby vyvolali nestabilitu v Európskej únii. Podľa Varšavy ide o „hybridnú vojnu”.

Viac k témam: Demonštrácia, Migranti, Protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisíce ľudí protestovali vo Varšave proti vracaniu migrantov prichádzajúcich do Poľska z Bieloruska © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 02:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img