streda, 8 decembra, 2021
1 C
Bratislava
ÚvodSprávyBoj s hoaxami a dezinformáciami je nedostatočný, polícia požaduje väčšie postihovanie tvorcov

Boj s hoaxami a dezinformáciami je nedostatočný, polícia požaduje väčšie postihovanie tvorcov

18.10.2021 Boj s hoaxami a dezinformáciami je neustále nedostatočný. Pre agentúru SITA to skonštatovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Zdôraznila, že chýba jednotná aplikačná prax posudzovania hoaxov a dezinformácií zo strany orgánov činných v trestnom konaní a súdov.

To má za výsledok časté odstupovanie podozrení zo šírenia poplašnej správy a podnecovania na priestupkové konanie.
Líder v boji proti hoaxom
Polícia bojuje s hoaxami prostredníctvom oficiálnej stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti. Tá ma viac ako 115-tisíc sledovateľov.

„Je lídrom v boji proti hoaxom a dezinformáciám v porovnaní s inými stránkami vládnych rezortov, ktoré proti hoaxom taktiež bojujú, avšak v menšej miere. Táto stránka takmer na dennej báze informuje širokú verejnosť o aktuálnych hoaxoch a hybridných hrozbách a požíva všeobecný rešpekt a prestíž od tunajších aj zahraničných partnerov,“ uviedla Bárdyová.
Denne monitorujú sociálne siete
Polícia denne monitoruje sociálne siete a následne analyzujú a vyvracajú dezinformácie a hoaxy. V súčasnosti je väčšina dezinformácií zameraná na pandémiu koronavírusu a očkovanie. Polícia má však aj snahu o väčšie postihovanie tvorcov hoaxov, preto je nutná kooperácia s inými inštitúciami, najmä Ministerstvom spravodlivosti SR.

Viac k témam: Dezinformácie, Hoaxy
Zdroj: Webnoviny.sk – Boj s hoaxami a dezinformáciami je nedostatočný, polícia požaduje väčšie postihovanie tvorcov © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 +9,425 Dnes Úmrtí 15,095 +91 Dnes Uzdravení 616,734 Infikovaných 117,140 Last updated: 8. decembra 2021 - 23:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img