streda, 8 decembra, 2021
1.1 C
Bratislava
ÚvodSprávyVÚB je najstabilnejšou a najbezpečnejšou bankou na Slovensku

VÚB je najstabilnejšou a najbezpečnejšou bankou na Slovensku

17.10.2021 Po udelení ceny za Najlepšiu banku na Slovensku za rok 2021 získala VÚB od prestížneho magazínu Global Finance najnovšie aj titul najstabilnejšej a najbezpečnejšej banky.

Víťazi boli vybraní spomedzi 1000 najväčších bánk na celom svete prostredníctvom hodnotenia dlhodobých ratingov od renomovaných agentúr ako Moody’s, Standard & Poor’s a Fitch.

“Uplynulý rok je dôkazom odolnosti bankového sektora, ktorý aj počas pandémie poskytoval veľmi potrebné financovanie všetkým možným subjektom. Tieto vybrané najbezpečnejšie banky sú vzormi stability a naďalej poskytujú potrebnú podporu štátom, komunitám či firmám, ktoré sa snažia zotaviť z ekonomických otrasov pandémie,” povedal Joseph Giarraputo, vydavateľ a riaditeľ redakcie magazínu Global Finance.

Bezpečnosť je v hodnotení ratingových agentúr, ako aj magazínu Global Finance vnímaná skôr z pohľadu odolnosti, čo je najmä viac ako rok a pol po vypuknutí pandémie, veľmi dôležitý faktor. “VÚB banka patrí dlhodobo medzi najstabilnejšie banky a toto ocenenie len potvrdzuje naše silné postavenie na trhu. Ako zelená banka otvárame nové celospoločenské témy, záleží nám na aplikovaní ESG princípov a udržateľnosti nielen v bankovom sektore, ale v celej spoločnosti. Preto vnímame, že toto ocenenie nie je len o bezpečnosti či stabilite, ale aj dôvere,” dodal generálny riaditeľ VÚB banky Alexander Resch.

Informačný servis

Viac k témam: Banky, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – VÚB je najstabilnejšou a najbezpečnejšou bankou na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 +9,425 Dnes Úmrtí 15,095 +91 Dnes Uzdravení 616,734 Infikovaných 117,140 Last updated: 8. decembra 2021 - 21:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img