utorok, 19 októbra, 2021
8.4 C
Bratislava
ÚvodSprávyNAKA zasahovala na úrade Košického samosprávneho kraja, obstarávanie áut malo prebehnúť protizákonne

NAKA zasahovala na úrade Košického samosprávneho kraja, obstarávanie áut malo prebehnúť protizákonne

15.10.2021 Národná kriminálna agentúra vo štvrtok zasahovala na úrade Košického samosprávneho kraja. Zásah mal súvisieť s machináciou pri verejnom obstarávaní štyroch nových nákladných áut na letnú a zimnú údržbu.

Informáciu priniesol spravodajský portál Rozhlasu a televízie Slovenska – Správy RTVS, ktorému ju potvrdil hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vedie trestné stíhanie vo veci zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe v súvislosti s obstarávaním Správy ciest Košického samosprávneho kraja. Bližšie informácie k výsledku zaisťovacích úkonov v súčasnosti nie je možné poskytnúť,“ povedal pre RTVS Slivka.

“Národná kriminálna agentúra preveruje informácie súvisiace s podaným trestným oznámením. Košický samosprávny kraj je plne súčinný a poskytne všetky potrebné informácie. Trestné oznámenie môže podať ktokoľvek, orgány činné v trestnom konaní musia tieto oznámenia preveriť. Tak isto, ako aj my preverujeme útoky z uplynulých dní súvisiace s hackerským atakom na počítačové siete Úradu KSK a falošné profily predsedu žiadajúce osobné údaje pod zámienkou poskytnutia finančných odmien,” uviedla hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Viac k témam: Machinácie, Verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA zasahovala na úrade Košického samosprávneho kraja, obstarávanie áut malo prebehnúť protizákonne © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 13:35 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img