utorok, 19 októbra, 2021
14 C
Bratislava
ÚvodSprávyPandémia koronavírusu urýchlila šírenie nenávistných prejavov a extrémistickej propagandy

Pandémia koronavírusu urýchlila šírenie nenávistných prejavov a extrémistickej propagandy

15.10.2021 Pandémia koronavírusu urýchlila šírenie nenávistných prejavov a extrémistickej propagandy od džihádistov po pravicových a ľavicových extrémistov.

V tlačovej správe to konštatuje slovenský rezort vnútra k 10. výročiu Siete Európskej únie na zvýšenie povedomia o radikalizácii (RAN). Konšpiračné prejavy a teórie podnecujúce násilie ministerstvo v tejto súvislosti označilo za jednu z najvýraznejších hrozieb, ktorým v súčasnosti čelíme.
Viac o téme: Koronavírus
Pandémia COVID-19 priniesla podľa rezortu vnútra pre RAN nové výzvy. „Kým vo svojich začiatkoch bola prevencia zameraná na prejavy islamského extrémizmu a terorizmu, dnes sú to čoraz viac krajne pravicoví prívrženci a v kontexte pandémie aj konšpiračné teórie a dezinformácie v online priestore,” uvádza rezort.

Zároveň konštatuje, že situácia viedla k eskalácii snáh o rozvrat demokratických hodnôt a polarizácie spoločnosti prostredníctvom konšpiračných naratívov prítomných predovšetkým v online prostredí a tiež podnecovaniu k nenávisti k náboženským či etnickým menšinám.

Na Slovensku je podľa ministerstva táto problematika aktuálna aj v kontexte prípadov napadnutí mobilných očkovacích jednotiek a zdravotníkov.

Viac k témam: COVID-19, Hoaxy, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Pandémia koronavírusu urýchlila šírenie nenávistných prejavov a extrémistickej propagandy © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 15:02 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img