pondelok, 25 októbra, 2021
5.2 C
Bratislava
ÚvodEkonomikaNemecké firmy chcú na Slovensku podporiť trvalú udržateľnosť, od vlády žiadajú dôkaz...

Nemecké firmy chcú na Slovensku podporiť trvalú udržateľnosť, od vlády žiadajú dôkaz o prioritách

14.10.2021 Nemecké spoločnosti pôsobiace na Slovensku chcú na našom území podporovať princípy trvalej udržateľnosti. Ako v stredu informovali predstavitelia Slovensko-nemeckej obchodnej a priemyselnej komory (AHK Slowakei), ako aj viacerých firiem, v tejto súvislosti podpísali spoločné memorandum PartnerForSustainability.

V ňom sa hlásia k udržateľnému hospodáreniu a zároveň apelujú na slovenskú vládu, aby vyslala jasný signál o tom, že prechod k udržateľnému rozvoju je jedným z jej priorít.
Klimatické zmeny cítia všetci
Ako zdôraznila manažérka iniciatívy za AHK Slowakei Martina Šušová, udržateľnosť považujú tieto firmy za neoddeliteľnú súčasť svojich podnikateľských aktivít. Do projektu sa zapojili podniky z rôznych oblastí, automobilového, chemického a elektrotechnického priemyslu, ďalej z energetiky, IT a maloobchodu.

Podľa hovorcu Západoslovenskej energetiky Petra Bednára však napriek tejto rôznorodosti našli spoločnú reč, dohodli sa a chcú spoločne apelovať na slovenskú vládu. „Všetci cítime dôsledky klimatických zmien, nie je možné čakať,” skonštatoval.
Chcú inšpirovať aj ďalšie firmy
V rámci memoranda by spoločnosti radi zvýšili povedomie o trvalo udržateľnom hospodárení, inšpirovali iné firmy, zdieľali s nimi potrebné informácií a pomohli im k výraznejšej angažovanosti v tejto oblasti.

Ide o témy ochrany životného prostredia, prechodu na cirkulárnu ekonomiku, spoločenskú zodpovednosť, či investovanie do vzdelávania. Na Slovensku aktuálne pôsobí viac ako 600 nemeckých spoločností, ktoré zamestnávajú okolo 137-tisíc pracovníkov.

Viac k témam: Klimatické zmeny, Trvalá udržateľnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecké firmy chcú na Slovensku podporiť trvalú udržateľnosť, od vlády žiadajú dôkaz o prioritách © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 456,438 Úmrtí 12,903 Uzdravení 412,666 Infikovaných 30,869 Last updated: 25. októbra 2021 - 04:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img