pondelok, 25 októbra, 2021
5.2 C
Bratislava
ÚvodEkonomikaKrajniak navrhuje infekčný príplatok 405 eur, chce takto oceniť ľudí v prvej...

Krajniak navrhuje infekčný príplatok 405 eur, chce takto oceniť ľudí v prvej línii v boji s COVID-19

14.10.2021 Zamestnanci zariadení sociálnych služieb a centier pre deti a rodiny by mali dostať tzv. infekčný príplatok v sume 405 eur.
Koľko zamestnancov dostane príspevok
Pôjde o dotáciu na zamestnanca v pracovnom pomere, ktorý v čase krízovej situácie pracoval v zariadení počas nariadených karanténnych opatrení a bol v bezprostrednom kontakte s klientmi s ochorením COVID-19 v izolácii.
Viac o téme: Koronavírus
Vyplýva to z návrhu nariadenia, ktoré by mal na štvrtkové rokovanie vlády predložiť minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina).

Ministerstvo práce a sociálnych vecí odhaduje, že v tomto roku dostane infekčný príplatok 1 850 osôb a v budúcom roku 3,7 tisíca zamestnancov zariadení sociálnych služieb a centier pre deti a rodiny.
Ocenenie pre prvú líniu v boji proti COVID-19
Vyplatenie príplatku by si tak v tomto roku vyžiadalo 750-tisíc eur a v budúcom roku 1,5 milióna eur.

„Cieľom poskytnutia infekčného príplatku je, okrem odmeny za prácu v infekčnom prostredí, aj zvýšenie motivácie v tomto prostredí pracovať, aby bola zabezpečená dostatočná starostlivosť o týchto klientov s primeraným personálnym zabezpečením,” zdôvodňuje rezort práce a sociálnych vecí.

Podľa rezortu ide o ocenenie ľudí v prvej línii v boji s pandémiou v pobytových zariadeniach sociálnych služieb a v centrách pre deti a rodiny.

Infekčný príplatok navrhuje ministerstvo práce a sociálnych vecí poskytnúť vo forme dotácie na podporu humanitárnej činnosti. Pôjde o dotáciu pre zamestnanca nad rámec jeho mzdy alebo platu za kvalitné vykonávanie pracovných činností alebo za vykonanie práce presahujúcej rámec pracovných činností vyplývajúcich z dohodnutého druhu práce.

Viac k témam: COVID-19, Infekčný príplatok, Koronavírus, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajniak navrhuje infekčný príplatok 405 eur, chce takto oceniť ľudí v prvej línii v boji s COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 456,438 +3,207 Dnes Úmrtí 12,903 +8 Dnes Uzdravení 412,674 Infikovaných 30,861 Last updated: 25. októbra 2021 - 02:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img