Nákupné hodiny vyhradené pre seniorov sú zrušené, zmeny sú aj v izolácii pozitívnej osoby a karanténe kontaktov

0

12.10.2021 Hodiny vyhradené pre seniorov a osoby s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP) sú po novom zrušené. Doteraz bolo potrebné, aby seniorské hodiny vyčlenili prevádzky v bordových a čiernych okresoch v režime “základ”.
Je potrebné zvoliť si režim
Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) upravujúca činnosť prevádzok je účinná od pondelka 11. októbra. Pri vstupe do prevádzky je povinné zvoliť si režim, mať o tom na viditeľnom mieste oznámenie a zabezpečiť vstup do priestorov len účastníkom v zvolenom režime. Informovala o tom vo štvrtok hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.

Režim na vstupe do prevádzky nie sú povinné označiť prevádzky, napríklad potraviny, drogérie, lekárne, očné optiky a predajne zdravotníckych pomôcok, kúpele poskytujúce procedúry na základe návrhu lekára, predajne novín a tlačovín, predajne s krmivom a veterinárne ambulancie, knižnice, čerpacie stanice, opravovne a servis elektroniky strojov, služby STK a emisnej kontroly.
Zmena v izolácii pozitívnej osoby a karanténe kontaktov
Od začiatku tohto týždňa je účinná aj vyhláška ÚVZ upravujúca izoláciu pozitívnej osoby a karanténu kontaktov. Aj u pracovníkov zariadení sociálnych služieb (ZSS), v prípadoch ak je potrebné zabezpečiť neodkladnú starostlivosť o klienta a nie je možné zabezpečiť iného pracovníka ani z okolitých zariadení, bude možné, aby pracovník v ZSS, ak je pozitívny a nemá klinické príznaky, poskytoval zdravotnú starostlivosť osobám pozitívnym na ochorenie.

Medzi osoby v osobitnom režime sú po novom zaradení aj zamestnanci Sociálnej poisťovne a jej pobočiek, pohrebných služieb, pracovníci určení poskytovateľom letových prevádzkových služieb a prevádzkovateľom medzinárodného letiska a ďalšie osoby, o ktorých tak rozhodne regionálny úrad verejného zdravotníctva alebo vecne príslušný orgán verejného zdravotníctva.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Obchody, seniorské hodiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Nákupné hodiny vyhradené pre seniorov sú zrušené, zmeny sú aj v izolácii pozitívnej osoby a karanténe kontaktov © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu