Ruská FSB sa snaží chytiť investigatívneho novinára Dobrochotova, obvinila ho z nelegálneho prekročenia hraníc

0

2.10.2021 Ruské úrady sa snažia zadržať popredného investigatívneho novinára, čo je ďalším znakom zvýšeného tlaku vlády na nezávislé médiá, prívržencov opozície a aktivistov za ľudské práva.

Tamojšia Federálna bezpečnostná služba (FSB) vo štvrtok vydala vyhlásenie, v ktorom obvinila Romana Dobrochotova, zakladateľa a redaktora spravodajského webu The Insider, z nezákonného prekročenia rusko-ukrajinských hraníc.
Raziu urobili aj u rodičov
FSB uviedla, že plánuje zaradiť Dobrochotova na zoznam hľadaných osôb „s cieľom jeho zadržania a trestného stíhania“. V prípade obvinenia a usvedčenia hrozí Dorbochotovovi trest odňatia slobody až na dva roky.

Ruské médiá vo štvrtok ráno informovali, že polícia vykonala raziu v domoch Dobrochotova a jeho rodičov. Podľa jeho právničky Julie Kuznecovovej predviedli na výsluch i jeho manželku a údajne i novinárovho otca.
Pracovali na závažných prípadoch
Spravodajský server The Insider registrovaný v Lotyšsku spolupracoval s investigatívnou skupinou Bellingcat na viacerých závažných prípadoch, akými sú napríklad otravy bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného.

Pred dvomi mesiacmi bol The Insider označený ruskými úradmi za „zahraničného agenta“.

Viac k témam: Ruská opozícia, The Insider, Trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská FSB sa snaží chytiť investigatívneho novinára Dobrochotova, obvinila ho z nelegálneho prekročenia hraníc © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu