Slovensko je lídrom v nelegálnom množení psov v Únii, Sloboda zvierat žiada sprísniť inzerciu

0

2.10.2021 Občianske združenie Sloboda zvierat chce do konca tohto roku presadiť sprísnenie inzercie o predaji zvierat. Organizácia to uviedla v tlačovej správe, ktorú zaslala koordinátorka kampaní Kristína Devínska.

Slovensku patrí v nelegálnom množení psov smutné prvenstvo v rámci krajín Európskej únie.
Feny sú často nasilu pripúšťané
Podľa Slobody zvierat je preto potrebné zmeniť podmienky uverejňovania inzerátov súvisiacich s predajom nelegálne množených čistokrvných psov bez preukazu.

Psy sú pritom často držané v neľudských podmienkach a feny často nasilu pripúšťané. Podmienky, ktoré množiari psom vytvárajú, sa tak často odrážajú aj na ich fyzickom a psychickom zdraví.

V tejto súvislosti organizácia podpísala memorandum o spolupráci s niekoľkými veľkými vydavateľstvami, ktoré uverejňujú vo svojich periodikách aj inzerciu. Hlavnou myšlienkou spolupráce je dodržiavanie etických zásad pri inzercii.
Adopcia namiesto kúpy cez inzerát
Organizácia zároveň vyzýva ľudí, aby nepodporovali nelegálne množiarne psov a miesto kupovania psov cez inzerát radšej zvážili možnosť adopcie psa z útulku.

Tému množiarstva Sloboda zvierat pripomína pri príležitosti blížiaceho sa Svetového dňa zvierat, ktorý pripadá na pondelok 4. októbra.

Viac k témam: nelegálne množenie psov, predaj zvierat
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko je lídrom v nelegálnom množení psov v Únii, Sloboda zvierat žiada sprísniť inzerciu © SITA Všetky práva vyhradené.