štvrtok, 28 októbra, 2021
5.6 C
Bratislava
ÚvodSprávyKĽDR testuje trpezlivosť Južnej Kórei, po odpálení ďalšej rakety posilnilo ostražitosť aj...

KĽDR testuje trpezlivosť Južnej Kórei, po odpálení ďalšej rakety posilnilo ostražitosť aj Japonsko

29.9.2021 Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) v utorok vystrelila do mora strelu krátkeho doletu. Tento mesiac je to už po tretí raz, čo Severná Kórea pálila zo svojho arzenálu.

Juhokórejská armáda uviedla, že objekt, ktorý vypálili zo severokórejskej provincie Čagang, letel k vodám na východe. Ďalšie podrobnosti podrobili analýze. Neskôr juhokórejská vláda na mimoriadnom stretnutí Národnej bezpečnostnej rady vyjadrila poľutovanie nad vystrelením rakety krátkeho doletu.

Indicko-tichomorské velenie americkej armády uviedlo, že vystrelenie rakety nepredstavovalo bezprostrednú hrozbu, ale poukázalo na „destabilizujúci vplyv“ severokórejského nepovoleného zbrojného programu. Japonský premiér Jošihide Suga zase povedal, že KĽDR mohla vystreliť balistickú strelu a jeho vláda posilnila ostražitosť a pozorovanie.

KĽDR odpálila raketu len tri dni po tom, čo zopakovala svoju ponuku podmienených rokovaní s Južnou Kóreou. Podľa niektorých odborníkov je odpálenie strely pravdepodobne testom toho, ako Soul zareaguje. Severná Kórea potrebuje svojho južného suseda na to, aby presvedčil Washington k uvoľneniu sankcií a ďalším ústupkom.

Viac k témam: Balistické strely, Raketa, Raketové testy
Zdroj: Webnoviny.sk – KĽDR testuje trpezlivosť Južnej Kórei, po odpálení ďalšej rakety posilnilo ostražitosť aj Japonsko © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 465,027 +4,746 Dnes Úmrtí 12,957 +22 Dnes Uzdravení 416,951 Infikovaných 35,119 Last updated: 28. októbra 2021 - 03:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img