štvrtok, 28 októbra, 2021
5.6 C
Bratislava
ÚvodSprávyPotrebujete ísť na jednodňovú chirurgiu? Union zvyšuje jej dostupnosť

Potrebujete ísť na jednodňovú chirurgiu? Union zvyšuje jej dostupnosť

26.9.2021 Z dôvodu nastupujúcej tretej vlny pandémie sa očakáva, že dôjde k obmedzeniu plánovaných operačných výkonov v nemocniciach tak, ako tomu bolo v predchádzajúcich vlnách.  Zdravotná poisťovňa Union po rokovaní so Slovenskou asociáciou jednodňovej chirurgie chce preto v najvyššej možnej miere zabezpečiť dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre svojich poistencov, v komfortných čakacích lehotách, a to prostredníctvom zvýšenia finančných zdrojov alokovaných v zariadeniach jednodňovej chirurgie. “Predchádzajúce vlny pandémie ukázali, že zariadenia jednodňovej zdravotnej starostlivosti do značnej miery zastúpili elektívnu, a v niektorých prípadoch aj akútnu operatívu v nemocniciach, za čo sme im veľmi vďační,” hovorí Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia Union ZP.

Union ZP v tomto a v predchádzajúcom roku rozšírila zmluvnú sieť o ďalších 21 pracovísk jednodňovej zdravotnej starostlivosti.  “Snažíme sa zazmluvňovať nad rámec verejnej minimálnej siete, pretože chceme pre našich poistencov zabezpečiť nadštandardnú sieť zmluvných poskytovateľov s čo najlepšou dostupnosťou a kvalitou,” vysvetľuje E. Májeková. V tempe zazmluvňovania je pritom Union ZP lídrom na Slovensku a pochváliť sa môže aj tým, že požiadavky poskytovateľov zdravotnej starostlivosti dokáže vybaviť veľmi rýchlo. To sa prejavilo aj na skutočnosti, že v roku 2020 ostatným zdravotným poisťovniam medziročne počet zmlúv s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti poklesol, kým Unionu stúpol o 261 zmlúv.

Informačný servis

Viac k témam: chirurgia, jednodňová chirurgia, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Potrebujete ísť na jednodňovú chirurgiu? Union zvyšuje jej dostupnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 465,027 Úmrtí 12,957 Uzdravení 416,929 Infikovaných 35,141 Last updated: 28. októbra 2021 - 04:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img