utorok, 19 októbra, 2021
3.9 C
Bratislava
ÚvodEkonomikaFinančná správa upozorňuje daňovníkov na podvodný email, ponúka im vrátenie dane za...

Finančná správa upozorňuje daňovníkov na podvodný email, ponúka im vrátenie dane za vyplnenie formulára

24.9.2021 Finančná správa opäť upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať daňovníkov a zasielajú im podvodný email. Ponúkajú im vrátenie sumy vo výške 136,99 eura, ak vyplnia priložený formulár žiadosti.

Finančná správa takéto maily neodosiela a daňovníkom odporúča, aby na ne nereagovali ani neposkytovali žiadne svoje údaje. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

„Daňovníkov informujeme o týchto podvodných praktikách, aby zbytočne neprichádzali o svoje peniaze a nenaleteli podvodníkom, ktorí ich chcú len zneužiť,” uviedla.

Finančná správa vyzýva verejnosť, aby na takéto emaily nereagovali, neklikali na priložené linky a nevypĺňali žiadny „formulár žiadosti“ a obrátili sa na políciu. Žiadne takéto emaily finančná správa nerozposiela. „Najnovší pokus podvodníkov budeme riešiť v spolupráci s kompetentnými orgánmi,” dodala Rybanská.

Viac k témam: daňovníci, podvodníci, podvodný mail
Zdroj: Webnoviny.sk – Finančná správa upozorňuje daňovníkov na podvodný email, ponúka im vrátenie dane za vyplnenie formulára © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 06:46 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img