streda, 20 októbra, 2021
13.2 C
Bratislava
ÚvodSprávyMikulec má dôveru vlády, opozičným poslancom vraj chýba sebareflexia

Mikulec má dôveru vlády, opozičným poslancom vraj chýba sebareflexia

23.9.2021 Vláda SR nevidí žiadny relevantný dôvod na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO) a plne ho podporuje v jeho reformných plánoch.

Uvádza sa to v stanovisku k návrhu opozície na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej chcú ministrovi vnútra vysloviť nedôveru. Vláda je podľa schváleného stanoviska presvedčená, že Mikulec sa svojej funkcii ničím nespreneveril.
Absencia sebareflexie
„Práve naopak – garantuje príslušníkom Policajného zboru SR politickú bezzásahovosť a slobodu vo výkone ich práce. Orgány činné v trestnom konaní môžu teda bez akýchkoľvek politických vplyvov odkrývať zločineckú sieť, ktorá v minulosti presiahla na najvyššie úrovne štátu,” zdôrazňuje kabinet.

Vláda zároveň vyjadruje prekvapenie nad úplnou absenciou sebareflexie poslancov podpísaných pod uvedeným návrhom.
Strata súdnosti
„Inak, než stratou súdnosti sa totiž nedá vysvetliť, ak ničím nepodloženými obvineniami z manipulovania vyšetrovania argumentujú tí, ktorí roky na Slovensku krivili spravodlivosť, inštalovali zločinecké skupiny do bezpečnostných zložiek štátu, dopustili masívne rozkrádanie verejných zdrojov a opakovane zneužívali políciu na boj proti politickým oponentom či nepohodlným novinárom,” dodáva stanovisko.

Rovnaké stanovisko kabinet odobril aj začiatkom septembra pri predošlej snahe opozície odvolávať šéfa rezortu vnútra.

Mimoriadna schôdza k návrhu na odvolanie Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra sa uskutoční vo štvrtok 23. septembra.

Viac k témam: mimoriadna schôdza parlamentu, minister vnútra SR, odvolanie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec má dôveru vlády, opozičným poslancom vraj chýba sebareflexia © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 20. októbra 2021 - 12:36 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img