Každý návštevník Vatikánu bude musieť mať od októbra COVID pas, ľudia prichádzajúci na omšu majú výnimku

0

21.9.2021 Vatikán rozhodol, že každý, kto bude chcieť navštíviť tento mestský štát alebo prezrieť si Sixtínsku kaplnku, bude musieť predložiť takzvaný covid pas.

Od 1. októbra obyvatelia Vatikánu, jeho zamestnanci a návštevníci budú musieť preukázať, že sú buď zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, toto ochorenie prekonali alebo majú negatívny výsledok testu na koronavírus.
Významná výnimka
Dekrét, ktorý Vatikán zverejnil v pondelok, obsahuje významnú výnimku. Ľudia prichádzajúci na Námestie svätého Petra na omšu nebudú musieť mať covid pas.

Budú však povinní dodržiavať spoločenský odstup, nosiť rúško a na námestí sa budú môcť zdržať len počas bohoslužby.
Pápež vyzýva na očkovanie
Opatrenie Vatikánu nasleduje po tom, ako Taliansko rozhodlo, že covid pas je povinný pre interiérové aktivity. Napríklad pre konzumáciu jedál vnútri reštaurácií či návštevu kín. Okrem toho ho musia na svojich pracoviskách mať zamestnanci verejného a súkromného sektora.

Pápež František je zanieteným zástancom vakcinácie proti koronavírusu a vyzýva na rozsiahle očkovanie ako na „akt lásky” voči ostatným ľuďom.

Viac k témam: COVID pas, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Každý návštevník Vatikánu bude musieť mať od októbra COVID pas, ľudia prichádzajúci na omšu majú výnimku © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -