štvrtok, 28 októbra, 2021
5.6 C
Bratislava
ÚvodSprávyŠtátni zamestnanci v Slovinsku nemajú na výber, očkovanie je pre nich povinné

Štátni zamestnanci v Slovinsku nemajú na výber, očkovanie je pre nich povinné

19.9.2021 Slovinsko začne ihneď vyžadovať povinné očkovanie všetkých štátnych zamestnancov proti ochoreniu COVID-19. Oznámila to v piatok vláda krajiny, ktorá tak sprísňuje opatrenia proti šíreniu koronavírusu.
Viac o téme: Koronavírus
Všetci štátni zamestnanci sa budú musieť dať zaočkovať prvou dávkou vakcíny do 1. októbra. Ak nebudú očkovaní látkou spoločnosti Johnson & Johnson, ktorá sa aplikuje v jednej dávke, do mesiaca sa budú musieť dať zaočkovať aj druhou dávkou. Pri vstupe na pracoviská, ktoré financuje vláda, už nebude stačiť PCR test. Týkať sa to bude aj štátnych nemocníc.

Začiatkom tohto týždňa slovinská vláda rozhodla, že na pracoviská súkromných firiem, bude možné vstúpiť len po preukázaní sa covid pasom potvrdzujúcim vakcináciu alebo negatívny výsledok PCR testu. Rovnaká požiadavka platí aj pre vstup do nemocníc, čerpacích staníc, obchodných centier, reštaurácií a do iných verejných priestorov.

Viac k témam: Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Štátni zamestnanci v Slovinsku nemajú na výber, očkovanie je pre nich povinné © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 465,027 Úmrtí 12,957 Uzdravení 416,929 Infikovaných 35,141 Last updated: 28. októbra 2021 - 04:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img