štvrtok, 28 októbra, 2021
5.6 C
Bratislava
ÚvodSprávySúd pojednáva v kauze vraždy bývalého bosa nitrianskeho podsvetia Sýkoru

Súd pojednáva v kauze vraždy bývalého bosa nitrianskeho podsvetia Sýkoru

17.9.2021
aktualizované 16. septembra, 16:26

Na Okresnom súde Bratislava I pokračuje pojednávanie v kauze vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru.

Prítomní sú všetci obžalovaní, a to Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre a podľa obžaloby organizátor vraždy, Marek L., Richard B. a Milan M., ktorí sa na skutku údajne podieľali ako spolupáchatelia. Na štvrtkovom pojednávaní budú vypovedať viacerí svedkovia.
Svedkovia sa k vražde nevedeli vyjadriť
Traja predvolaní svedkovia vypovedali pár desiatok minút, s tým, že k vražde nevedia nič povedať. Po ich vypočutí požiadal o opätovné vypočutie obžalovaný Ľubomír F. Ten uviedol, že stíhanie bolo vykonštruované nitrianskymi operatívcami a zmanipulovanou výpoveďou svedka Tótha.

Ľubomír F. uviedol, že s Miroslavom Sýkorom mal dobrý vzťah a o jeho vražde sa dozvedel, keď sedel v pizzerii. Dodal tiež, že Sýkora nebol zakladateľ podsvetia v Bratislave a zlanáril ho len odsúdený Mikuláš Černák.

„Mirovou smrťou som stratil viac, ako si myslíte,” povedal Ľubomír F. Poobede súd vypočul ešte jedného svedka a pojednávanie odročil na 18. a 19. januára 2022.
Súd pojednával vlani
Súd v kauze vraždy Sýkoru naposledy pojednával koncom septembra minulého roku po skoro dvojročnom období odročovania pre absencie procesných strán. Na pojednávaní v septembri 2020 súd vypočul šiestich svedkov.
Bol medzi nimi aj odsúdený šéf skupiny piťovcov Juraj Ondrejčák alebo bývalý šéf Slovenskej informačnej služby (SIS) Ivan Lexa. Vec následne odročili na 26. januára 2021, termín však zrušili z dôvodu pandemickej situácie a z toho vyplývajúcich protiepidemických opatrení. Neuskutočnil sa ani nasledujúci termín pojednávania určený na 22. apríla.
Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú. Podľa prokuratúry tvorila štvorica skupinu, do ktorej patrili aj dnes už dvaja nebohí – Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L.

Záujem o jeho vraždu mal Duran
Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.
Miroslava Sýkoru zastrelili vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter R.
Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad odsúdení Mikuláš Černák, Miloš Kaštan, Róbert Lališ alebo Ladislav Bališ. Súd tento prípad prejednáva od roku 2015.

Viac k témam: súdy, Sýkorovci, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd pojednáva v kauze vraždy bývalého bosa nitrianskeho podsvetia Sýkoru © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 465,027 Úmrtí 12,957 Uzdravení 416,929 Infikovaných 35,141 Last updated: 28. októbra 2021 - 04:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img