piatok, 24 septembra, 2021
16.5 C
Bratislava
ÚvodSprávySIS sa bráni proti medializovaným informáciám z výpovede obvineného Petrova, označila ich...

SIS sa bráni proti medializovaným informáciám z výpovede obvineného Petrova, označila ich za nepravdivé

16.9.2021 Slovenská informačná služba (SIS) odmieta akúkoľvek nezákonnú činnosť vykonávanú v súvislosti s osobou obvineného Petra Petrova. Rešpektuje však jeho právo na procesnú obranu.

Vo svojom stanovisku, ktoré poskytla hovorkyňa SIS Simona Svítková, inštitúcia vysvetlila, že zákon o SIS neumožňuje, aby osoba konajúca v prospech SIS bola príslušníkom iného ozbrojeného bezpečnostného zboru.

Zdôraznila, že takáto osoba zároveň nemôže byť ani príslušníkom SIS, a preto sa medializované tvrdenia Petra Petrova „nezakladajú a ani nemôžu zakladať na pravde.“
Klamstvo v plnom rozsahu
„Medializované vyjadrenia menovaného sú v plnom rozsahu klamstvom a sú zjavne vedené snahou o ďalšiu diskreditáciu SIS, ku ktorej smerovali už dlhší čas viaceré indície a na ktoré spravodajská služba verejne reagovala pred pár dňami. Zjavnou motiváciou uvedenej diskreditácie je predchádzajúce plnenie úloh Slovenskej informačnej služby, ktorá zákonnými postupmi a prostriedkami poukázala na protiprávnu činnosť menovaného,“ uviedla Svítková.

Podotkla, že účelová diskreditácia spravodajskej služby poškodzuje nielen tento štátny orgán, ale aj štát samotný.
Odmietol verziu o manipulovaní výpovedí
DenníkN v stredu v minúte informoval, že obvinený Peter Petrov pri výsluchu odmietol verziu o manipulovaní výpovedí, cez ktorú Úrad inšpekčnej služby žiada pre stíhaných vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) väzbu.

Poznamenal, že komunikoval iba s operatívcom Jánom Kaľavský, ktorého označil za legalizanta SIS. Ján Kaľavský mal tak byť príslušníkom SIS, ktorý pôsobí pod krytím iného zamestnania. Podľa Petra Petrova bol v SIS aj exriaditeľ NAKA Branislav Zurian.

Viac k témam: zákon
Zdroj: Webnoviny.sk – SIS sa bráni proti medializovaným informáciám z výpovede obvineného Petrova, označila ich za nepravdivé © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 Úmrtí 12,592 Uzdravení 384,790 Infikovaných 8,549 Last updated: 24. septembra 2021 - 10:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -