piatok, 24 septembra, 2021
17.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyPo dlhej a ťažkej chorobe zomrel otec prezidentky Zuzany Čaputovej

Po dlhej a ťažkej chorobe zomrel otec prezidentky Zuzany Čaputovej

16.9.2021
aktualizované 15. septembra, 18:05

Vo veku 79 rokov po dlhej a ťažkej chorobe v stredu 15. septembra zomrel doma v pokoji Štefan Strapák, otec prezidentky Zuzany Čaputovej. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec.

„Dnes (15. septembra pozn. redakcie) som sa rozlúčila na letisku so Svätým Otcom. V duchu som ale so slzami kývala aj tomu svojmu. V pondelok ešte vnímal, keď som mu povedala, že mu pápež požehnal. Odišiel v pokoji, doma, v starostlivosti rodiny,“ priblížila Čaputová vo svojom profile na sociálnej sieti. Zároveň sa v komentári svojmu otcovi poďakovala. Tiež v mene celej rodiny vyjadrila vďaku za všetku prejavenú sústrasť.

Na najbližšie dni si z tohto dôvodu prezidentka upravila svoj pracovný program. „V tejto súvislosti prosíme médiá a verejnosť, aby v tejto ťažkej chvíli rešpektovali súkromie prezidentky, jej najbližšej rodiny a ostatných pozostalých,“ napísal Strižinec.
Smrť rodiča je obrovskou stratou
Vládne hnutie Sme rodina vo svojom profile na sociálnej sieti vyjadrilo úprimnú sústrasť prezidentke a celej rodine. Zapriala im veľa síl, aby sa vyrovnali s touto obrovskou stratou. Ku kondolencii sa pripojil aj predseda hnutia Sme rodina a predseda Národnej rady SR Boris Kollár.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Úprimnú sústrasť prezidentke vyjadrila aj strana Smer – sociálna demokracia vo svojom profile na sociálnej sieti. „Smrť rodiča je obrovskou stratou, ktorá hlboko zasiahne každého človeka. Prajeme pani prezidentke veľa síl, aby sa dokázala vyrovnať s touto nesmiernou stratou,“ uviedla.
Najväčšia opora v živote
Aj koaličná strana Za ľudí vyjadrila prezidentke a jej rodine úprimnú sústrasť.

„Vyslovujem úprimnú sústrasť pani prezidentke v súvislosti s úmrtím jej otca. Sú to ťažké chvíle, keď nás opúšťajú tí, ktorí nás viedli po dlhé roky životom,“ uviedol predseda strany Hlas – sociálna demokracia Peter Pellegrini vo svojom statuse na sociálnej sieti. Verí, že aj za pomoci najbližších sa prezidentke podarí prekonať túto vážnu stratu.

Mimoparlamentná strana Slovenská národná strana (SNS) tiež vyjadrila Čaputovej úprimnú sústrasť. „V živote sú chvíle, kedy sa zastaví čas. Rodičia sú našou najväčšou oporou živote. Strata blízkeho človeka je veľkou ranou,“ napísala.

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Po dlhej a ťažkej chorobe zomrel otec prezidentky Zuzany Čaputovej © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 406,760 +829 Dnes Úmrtí 12,594 +2 Dnes Uzdravení 385,167 Infikovaných 8,999 Last updated: 24. septembra 2021 - 11:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -