pondelok, 27 septembra, 2021
16.2 C
Bratislava
ÚvodSprávyPápež navštívil centrum Betlehem, kde pôsobia Misionárky lásky (foto)

Pápež navštívil centrum Betlehem, kde pôsobia Misionárky lásky (foto)

14.9.2021 Popoludňajší program pápeža Františka v Bratislave sa začal návštevou centra Betlehem, kde pôsobia Misionárky lásky, ktoré sú viac známe ako sestry Matky Terezy. Ich poslaním je služba „najchudobnejším z chudobných“.

Pápež všetkých prítomných pozdravil a prihovoril sa zhromaždeným veriacim. „Som veľmi rád, že som medzi vami, ďakujem za prijatie. Ďakujem sestrám za to, čo robia, ďakujem všetkým otcom, mamám a deťom, ktoré prišli. A keď sme aj v ťažkej skúške, pán je s nami. Nikdy na to nezabudnite,” povedal František.
Dobrovoľné dary od ľudí
Sestry Matky Terezy pôsobia v bratislavskej Petržalke už 20 rokov a v centre Betlehem ich pôsobí sedem.
Viac o téme: Návšteva pápeža Františka na Slovensku
„Medzinárodnú komunitu tvoria rehoľníčky z Poľska, Mexika, Kene, Indie, Bangladéša s Srí Lanky. Na jednom mieste pôsobia tri až päť rokov. Sestry Matky Terezy financujú svoje dielo iba z dobrovoľných darov od ľudí, nemôžu prijímať žiaden dlhodobý finančný príspevok od štátu,“ uvádza Konferencia biskupov Slovenska (KBS) na svojej webovej stránke.

Okrem peňazí im ľudia nosievajú pre ľudí v núdzi potraviny či oblečenie.
Vo svete viac ako päťtisíc misionárok lásky
Prvý rehoľný dom Misionárok lásky otvorila v roku 1990 osobne Matka Tereza, keď navštívila severoslovenské mesto Čadca. „V meste zanechala štyri misionárky, ktoré sa starali o ľudí bez domova a matky s deťmi,“ dodáva KBS. Po ôsmich rokoch sa sestry presťahovali do Žiliny, dom v Čadci momentálne spravuje diecézna charita.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Návšteva pápeža Františka na Slovensku (fotografie)

Misionárky lásky známe aj ako sestry Matky Terezy je kongregácia, ktorú v roku 1950 založila v Indii svätá Matka Tereza, pôvodom z Albánska, nositeľka Nobelovej ceny za mier z roku 1979. 1. februára 1965 sa sestry stali rehoľnou spoločnosťou s pápežskými právami. Ich poslaním je služba najchudobnejším z chudobných.

Vo svete pôsobí viac ako päťtisíc misionárok lásky v takmer 140 krajinách a spravujú viac ako 750 domov a inštitúcií. Pápež František vyhlásil Matku Terezu za svätú 4. septembra 2016.

Viac k témam: návšteva pápeža Františka na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež navštívil centrum Betlehem, kde pôsobia Misionárky lásky (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 +121 Dnes Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 27. septembra 2021 - 10:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -