Budúca podoba paragrafu 363 Trestného zákona je zatiaľ nejasná, ale Matovič sľubuje skoré rozuzlenie

0

8.9.2021 Vládne strany sa na koaličnej rade zatiaľ nedohodli, akú podobu bude mať paragraf 363 Trestného poriadku. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) agentúre SITA povedala, že pracovná skupina má ďalej pokračovať v rokovaní.
Pracovná skupina bude rokovať ďalej
„Pracovná skupina sa zíde aj na budúci pondelok rozšírená o predstaviteľov z generálnej a špeciálnej prokuratúry, Špecializovaného trestného súdu a Najvyššieho súdu SR. Zatiaľ sme dohodu nenašli, ale diskutujeme ďalej o význame toho celého ustanovenia a o tom, ako sa naň pozeráme,“ uviedla ministerka pre agentúru SITA.

Líder Obyčajných ľudí a nezávislých osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič v relácii Braňo Závodský Naživo v Rádiu Expres v pondelok 6. septembra povedal, že výsledok rokovaní by mohol byť známy do dvoch týždňov.
Úprava paragrafu je aj v programovom vyhlásení
Generálna prokuratúra minulý týždeň zrušila obvinenia voči bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej službs (SIS) Vladimírovi Pčolinskému, podnikateľovi Jaroslavovi Haščákovi, Ľubomírovi Arpášovi, Dane Arpášovej a právnikovi Zoroslavovi Kollárovi. Ten však zostáva vo väzbe pre inú kauzu. Prokuratúra pri takomto postupe využila spomínaný paragraf 363.

V programovom vyhlásení sa hovorí, že „vláda bude dôsledne trvať na dodržiavaní zákazu negatívnych pokynov a okrem iného v tejto súvislosti preskúma zúženie právnej úpravy paragrafu 363 Trestného poriadku tak, aby zodpovedala jej pôvodnému zmyslu“.

Viac k témam: koalícia, paragraf 363 Trestného poriadku, rokovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Budúca podoba paragrafu 363 Trestného zákona je zatiaľ nejasná, ale Matovič sľubuje skoré rozuzlenie © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -