pondelok, 5 decembra, 2022
5.1 C
Bratislava
ÚvodSprávyMinisterstvo zahraničia bude zamestnancov počas tretej vlny rotovať, prísnejšie bude fungovať aj...

Ministerstvo zahraničia bude zamestnancov počas tretej vlny rotovať, prísnejšie bude fungovať aj Korčok

22.8.2021 Rezort diplomacie plní nevyhnutné úlohy pre oblasť zahraničnej politiky a vzťahov Slovenskej republiky k ostatným štátom, medzinárodným organizáciám a zoskupeniam.

Chod ministerstva sa počas tretej vlny pandémie ochorenia COVID-19 s plnohodnotnou funkčnosťou každého útvaru zabezpečí formou rotácie zamestnancov počas dlhšieho časového okna. Pre agentúru SITA to uviedol Juraj Tomaga, hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).
Viac o téme: Koronavírus
V prísnejšom režime bude nastavená aj práca samotného ministra Ivana Korčoka (nom. SaS). „Týka sa to napríklad obmedzenia fyzickej prítomnosti, respektíve rotácie zamestnancov na home office, avšak len v takej miere, aby bolo zabezpečené efektívne plnenie úloh ministra,“ uvádza Tomaga. Zamestnanci, ktorí budú vykonávať prácu z domu budú mať na takúto formu práce zabezpečené relevantné technické vybavenie.

Návštevy a prijatia ministra doma či v zahraničí budú podľa rezortu diplomacie vyhodnocované individuálne podľa aktuálnych rizík súvisiacich s ochorením COVID-19. V prípade zhoršujúceho sa stavu počet stretnutí na ministerskej úrovni môže poklesnúť. Rovnako tomu bolo aj počas predošlých vĺn pandémie.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo zahraničia bude zamestnancov počas tretej vlny rotovať, prísnejšie bude fungovať aj Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -