Únia miest Slovenska spustila nový informačný portál, zobrazuje aktuálnu mieru zaočkovanosti v mestách

0

11.8.2021 Únia miest Slovenska (ÚMS) spustila informačný portál zobrazujúci aktuálnu mieru zaočkovanosti v jednotlivých mestách a obciach. ÚMS to uviedla v tlačovej správe, ktorú zaslal Ivan Vanko z kancelárie ÚMS.

Portál vznikol v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom, občianskym združením Alvaria a Inštitútom zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva SR. Obyvateľom aj samosprávam ukáže, koľko ľudí bolo zaočkovaných prvou či druhou dávkou vakcíny v danej obci, meste aj okrese.
Viac o téme: Koronavírus
Užívateľom zároveň zároveň umožňuje filtrovať jednotlivé obce, mestá alebo okresy podľa miery zaočkovanosti v 10-percentných intervaloch.

Podľa ÚMS bude dostatok prístupných informácií o aktuálnej miere zaočkovanosti dôležitou súčasťou prípravy na tretiu vlnu pandémie koronavírusu. Informačný portál nájde verejnosť na stránke https://www.uniamiest.sk/zaockovanost-mesta.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, informačný systém, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Únia miest Slovenska spustila nový informačný portál, zobrazuje aktuálnu mieru zaočkovanosti v mestách © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -