štvrtok, 23 septembra, 2021
19.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyVeľkopodnikateľ Výboh bude zo zahraničia vypovedať zrejme cez videohovor, pozastavili mu aj...

Veľkopodnikateľ Výboh bude zo zahraničia vypovedať zrejme cez videohovor, pozastavili mu aj činnosť honorárneho konzula

6.8.2021
aktualizované 5. augusta 13:46

Veľkopodnikateľ Miroslav Výboh, ktorého polícia v stredu 4. augusta obvinila v rámci akcie Mýtnik III, sa neplánuje dostaviť na Slovensko.

Pre televíziu Joj to uviedol jeho obhajca s tým, že jeho klient je pripravený sa k obvineniu vyjadriť a vypovedať. Najpravdepodobnejšie tak spraví prostredníctvom Telemostu, čiže videorozhovoru, ktorý pripúšťa trestný poriadok.
Informujú aj monackú stranu
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) tiež pozastavilo Výbohovu činnosť vo funkcii honorárneho konzula Monackého kniežatstva v SR. Informoval o tom komunikačný odbor MZVEZ SR.

Rozhodnutie padlo na základe potvrdenia odboru ekonomickej kriminality Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR o vznesení obvinenia vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) voči Miroslavovi Výbohovi. Dodalo, že o tomto rozhodnutí bude bezodkladne informuje monackú stranu štandardnou diplomatickou cestou prostredníctvom Veľvyslanectva SR v Paríži.
Kauza Mýtnik III
V kauze Mýtnik III vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry celkovo vzniesol obvinenie voči ôsmim osobám. Obvinenia sa týkajú výlučne korupčnej trestnej činnosti, ktorá bola spáchaná štyrmi rôznymi skutkami.

Voči dvom osobám vzniesli obvinenie pre trestný čin podplácania, voči ďalším šiestim pre trestný čin prijímania úplatku.

Viac k témam: akcia “Mýtnik II”, akcia “Mýtnik III”, korupcia, obvinenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Veľkopodnikateľ Výboh bude zo zahraničia vypovedať zrejme cez videohovor, pozastavili mu aj činnosť honorárneho konzula © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 +949 Dnes Úmrtí 12,592 +3 Dnes Uzdravení 384,793 Infikovaných 8,546 Last updated: 23. septembra 2021 - 19:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -