štvrtok, 23 septembra, 2021
15.6 C
Bratislava
ÚvodSprávyProtesty v Bratislave proti výhodám pre zaočkovaných: Dav kričal slobodu a ľudí...

Protesty v Bratislave proti výhodám pre zaočkovaných: Dav kričal slobodu a ľudí z cesty vytlačili policajti (foto)

6.8.2021
aktualizované 5. augusta 13:34

Vo štvrtok 5. augusta sa v Bratislave konajú protesty proti výhodám pre zaočkovaných a protipandemickým opatreniam.

Na Hodžovom námestí pred Grasalkovičovým palácom v Bratislave protestuje niekoľko stoviek ľudí. Po niekoľkých hodinách časť z protestujúcich začala blokovať dopravu v jednom jazdnom pruhu pri námestí. Kričali pritom heslá ako „slobodu“ a „my sme tu doma“.

Polícii sa už protestujúcich sediacich na vozovke podarilo vytlačiť mimo cestu. Protestujúci pri zásahu polície kričali „gestapo“. Doprava je v súčasnosti prejazdná. Vo štvrtok sú v Bratislave avizované dva protesty. Druhý protest by sa mal konať pred Úradom vlády SR na Námestí slobody.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protesty v Bratislave proti výhodám pre zaočkovaných a protipandemickým opatreniam (foto)

Bratislavská polícia už v stredu vyzvala občanov, ktorí sa neplánujú zúčastniť na štvrtkových verejných zhromaždeniach, aby sa vyhli miestam ich konania. Apelujú aj na vodičov, aby sa tiež vyhli týmto miestam a rešpektovali pokyny polície.
Dopravu museli prerušiť
Dopravný podnik Bratislava (DPB) eviduje v súvislosti so štvrtkovými protestami zatiaľ dva incidenty, ktoré spôsobili odklon mestskej hromadnej dopravy (MHD). Pre agentúru SITA to uviedol hovorca DPB Martin Chlebovec.

„Prvý sa týkal zablokovanej Panónskej ceste, kde v čase od 10:54 do 11:14 bola obmedzená doprava, a teda aj premávka autobusových liniek 91, 93 a 94,” uviedol hovorca a dodal, že pre druhú blokáciu komunikácie na Hodžovom námestí, ktorá trvala od 12:17 do 12:31, bol nútený DPB na nevyhnutný čas prerušiť premávku liniek 203, 207 a 212.

Ako ďalej poznamenal, v prípade, ak sa situácia v uliciach Bratislavy zmení, DPB je pripravený v súčinnosti s políciou opäť odkloniť všetky dotknuté linky a vypraviť záložné vozidlá, vďaka ktorým posilní jednotlivé spoje. „Premávku MHD momentálne koordinuje mimoriadne posilnený tím pätnástich dispečerov, a to priamo v teréne aj v centrále DPB,” uzavrel Chlebovec.
Uzatvorená prezidentská záhrada
Situáciu v cestnej premávke monitorujú dopravní policajti. V prípade narušenia verejného poriadku alebo páchania inej protiprávnej činnosti, polícia využije intervenčný zásah poriadkových jednotiek voči osobám, ktoré sa takýchto konaní budú dopúšťať.

Podobne ako štátna polícia, aj tá mestská je pripravená v prípade narušenia verejného poriadku či páchaniu protiprávnej činnosti zasiahnuť.

Zároveň posilňujú monitoring verejných priestorov prostredníctvom mestského kamerového systému, ktorých zábery umožnia hliadkam efektívne reagovať a zasiahnuť na miestach, kde vznikajú konfliktné situácie.

Tieto zábery pomôžu aj spätne dohľadať a identifikovať páchateľov. Účastníkov protestu vyzývajú, aby svoj názor vyjadrili v pokoji a zdržali sa aktivít, ktoré strpčia život ľuďom v Bratislave. Mestská časť Staré Mesto tiež vo štvrtok a piatok uzatvorí Prezidentskú záhradu.

Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, protesty v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Protesty v Bratislave proti výhodám pre zaočkovaných: Dav kričal slobodu a ľudí z cesty vytlačili policajti (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 +949 Dnes Úmrtí 12,592 +3 Dnes Uzdravení 384,793 Infikovaných 8,546 Last updated: 23. septembra 2021 - 20:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -