piatok, 24 septembra, 2021
16.5 C
Bratislava
ÚvodSprávyGrécko bojuje s mohutnými lesnými požiarmi, z predmestia Atén ušli z domovov...

Grécko bojuje s mohutnými lesnými požiarmi, z predmestia Atén ušli z domovov tisíce ľudí (foto)

5.8.2021 Viac ako 500 hasičov sa v utorok v noci snažilo zastaviť rozsiahly lesný požiar na predmestí Atén, ktorý sa dostal aj do obytných oblastí a donútil tisíce ľudí k úteku z domu. Je to najhorší z 81 lesných požiarov, ktoré v krajine vypukli za 24 hodín do utorkového večera.

Šéf gréckej civilnej ochrany Nikos Hardalias konštatoval, že požiar severne od Atén je „veľmi nebezpečný“ a zhoršoval ho silný vietor a sucho, ktoré je výsledkom horúčav dosahujúcich v oblasti 45 stupňov Celzia. Žiadne vážne zranenia však neboli hlásené. Úrady uviedli, že poškodených bolo niekoľko budov, ale neposkytli ďalšie podrobnosti. Príčina požiaru nebola známa.

V utorok večer vietor ustal a podľa guvernéra regiónu Atén Giorgosa Patoulisa by to mohlo umožniť dostať požiar pod kontrolu, keď lietadlá zhadzujúce vodu v stredu obnovia činnosť. Z požiaru sa nad Atény šíril veľký oblak dymu, čo viedlo k evakuáciám neďaleko Tatoi, 20 kilometrov severne od gréckeho hlavného mesta. Čiastočne uzavreli aj hlavnú grécku diaľnicu spájajúcu sever a juh krajiny.

Lesné požiare zasiahli aj ďalšie oblasti Grécka a viedli k evakuácii dedín na juhu Peloponézu a tiež na ostrovoch Evia a Kos, uviedli úrady. Celkovo v krajine v utorok večer vyčíňalo 40 požiarov.

Viac k témam: evakuácia, lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk – Grécko bojuje s mohutnými lesnými požiarmi, z predmestia Atén ušli z domovov tisíce ľudí (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 Úmrtí 12,592 Uzdravení 384,790 Infikovaných 8,549 Last updated: 24. septembra 2021 - 05:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -