utorok, 19 októbra, 2021
3.7 C
Bratislava
ÚvodSprávyŠkótsko už zruší takmer všetky reštrikcie, víťazstvo nad vírusom to však neznamená,...

Škótsko už zruší takmer všetky reštrikcie, víťazstvo nad vírusom to však neznamená, vraví Sturgeonová

4.8.2021 Takmer všetky zostávajúce reštrikcie zamerané proti šíreniu ochorenia COVID-19 v Škótsku zrušia od 9. augusta. Potvrdila to škótska prvá ministerka Nicola Sturgeonová.

Sociálny odstup sa nebude musieť dodržiavať vo väčšine prostredí, čo znamená, že sa zvýši využívanie kapacity pubov a reštaurácií a povolený bude väčší počet ľudí na športových podujatiach či koncertoch.
Počet nových infekcií klesol
Úzke kontakty ľudí, ktorí budú pozitívne testovaní, nebudú musieť ísť do karantény, ak budú úplne zaočkovaní. Informuje o tom portál bbc.com.

Počet nových infekcií v Škótsku oproti začiatku júla klesol o dve tretiny. Avšak nosenie rúšok na niektorých verejných miestach bude naďalej povinné.

Pôjde napríklad o stredné školy, ktorých zamestnanci budú musieť udržiavať fyzický odstup 1 meter a dvakrát týždenne sa budú musieť testovať.
Ešte nie je koniec pandémie
Nicola Sturgeonová varovala, že vírus stále predstavuje „reálne problémy“. Hoci nové zmeny obnovia „podstatný stupeň normálnosti“, prvá ministerka uviedla, že „nesignalizujú koniec pandémie alebo návrat k presne takému životu, aký sme poznali“.

„Vyhlásenie slobody alebo víťazstva nad vírusom je podľa môjho názoru predčasné,“ dodala.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Škótsko už zruší takmer všetky reštrikcie, víťazstvo nad vírusom to však neznamená, vraví Sturgeonová © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 08:33 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img